Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Obyvatele domova důchodců ve Ždírci čekají velké změny

Obyvatele domova důchodců ve Ždírci čekají velké změny
Velké změny v letošním roce čekají obyvatele i personál Domova důchodců ve Ždírci. V současné době se stěhují do nově otevřené budovy domova v Havlíčkově Brodě. Přesun je jen dočasný, z důvodů rozsáhlé rekonstrukce současného ždíreckého areálu pro seniory. Budova po rekonstrukci klientům nabídne vyšší komfort – sníží se počet seniorů na pokojích a zároveň každý pokoj bude vybaven vlastním sociálním zařízením. V současné době slouží jedna koupelna s dvěma toaletami patnácti a více seniorům.
 

 
 

Rekonstrukce s sebou nese obtíže, a to z pohledu snížení kapacity stávajícího domova. Z tohoto důvodu se plánuje výstavba  ještě další nové budovy s 56 lůžky, která má sloužit především pacientům s Alzheimerovou chorobou. „Nyní máme pro tyto pacienty 21 lůžek. Evidujeme však velký počet žádostí o přijetí klientů s touto nemocí,“ vysvětlil ředitel ždíreckého Domova důchodců Miroslav Svatoš.

 

V současné době byla schválena finanční podpora ministerstva práce a sociálních věcí. „Náš záměr na rozšíření kapacity domova podepsal v minulých dnech ministr Petr Šimerka s tím, že tato kapacita bude opravdu využita výlučně pro klienty s poruchou mentálních funkcí,“ řekl krajský radní Petr Krčál. Rekonstrukci stávající budovy za více jak 70  milionů už zřejmě nic nebrání. Stavět se začne hned, jakmile proběhne soutěž a bude znám zhotovitel stavby. „Prostředky jsou podepsané ministerstvem, přestavba může začít někdy okolo srpna ,“ dodal Krčál.

 

V současné době řešila rada a zastupitelstvo kraje Vysočina i nabytí pozemků pro realizaci akce “Přístavba k Domovu důchodců Ždírec“. Kraj Vysočina má v úmyslu realizovat akci s výše uvedeným názvem. Jedná se o přístavbu nového křídla jižní části stávajícího areálu Domova důchodců Ždírec. Součástí nově vybudovaných objektů má být i klidová a odpočinková zóna (park) pro klienty domova důchodců, pro níž mají být pozemky získány úplatně z vlastnictví obce Ždírec.

 

„Přístavba umožní vytvoření specializovaného zařízení v kraji Vysočina pro komplexní péči o osoby s výrazným komunikačním a sociálním handicapem. Ve spolupráci s odborem životního prostředí byly zahájeny přípravy pro podání žádosti na revitalizaci těchto pozemků z EU fondů,“ dodal k celé realizaci stavby náměstek hejtmana Libor Joukl, který má ve své pravomoci i majetek kraje.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Obyvatele domova důchodců ve Ždírci čekají velké změny
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 9.7.2010 / 9.7.2010

Počet návštěv: 13462
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek