Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Obnovitelná energie očima studentů

V sídle kraje Vysočina proběhl 14. ledna odborný seminář projektu ENERSOL 2010 týkající se obnovitelných zdrojů energie, úspor energie a snižování emisí v dopravě. Více jak 70 účastníků semináře, ředitelů, učitelů-koordinátorů a žáků z desítky středních a vyšších odborných škol kraje, kteří v současné době tvoří své práce na výše uvedená témata, vyslechlo tři přednášky.
 

 
 

S přednáškou Úspory energie jako efektivní nástroj snižování emisí vystoupil Zbyněk Bouda z Energetické agentury Vysočiny, Vliv energetiky a její dopady na životní prostředí pak Ivo Solař z VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem. Miloš Podařil z Jihlavské astronomická společnost zaujal přítomné tématem  Kosmická energetika – naše budoucí inspirace. „Seminář měl velmi dobrou úroveň, což potvrdili po jeho skončení i radní kraje Vysočina pro oblast školství Marie Kružíková a její kolega radní pro oblast životního prostředí Zdeněk Ryšavý. V březnu se pod záštitou hejtmana kraje Jiřího Běhounka koná krajská konference s ukázkami dvanácti nejlepších prací žáků, které z přihlášených třiceti vybere odborná porota již 12. února,“ řekl ředitel SŠT Jihlava a regionálního vzdělávacího centra pro IQ Industry a Enersol v kraji Vysočina Josef Váca.

 

  • Převzato od SŠT Jihlava
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Obnovitelná energie očima studentů
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.1.2010 / 16.1.2010

Počet návštěv: 26499
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek