Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Obnova rybníka na území Evropsky významné lokality V Kopaninách

V Kopaninách
Záchranu populace kuňky obecné řešil projekt obnovy vodní nádrže na území Evropsky významné lokality (EVL) V Kopaninách, který Kraj Vysočina realizoval s podporou v rámci Operačního programu Životní prostředí.
 

 
 

Na rybníce V Kopaninách (okres Telč) došlo k zatěsnění hráze a bezpečnostního přelivu a byl odstraněn splach ornice s cílem zajištění příznivého stavu předmětu ochrany EVL V Kopaninách, kterým je právě kuňka obecná (Bombina bombina), jejíž populace vlivem špatného stavu lokality v posledních letech silně poklesla.


„Opravená a extenzivně využívaná vodní nádrž se stala kvalitním útočištěm populace tohoto ohroženého druhu a lze očekávat její postupný nárůst. Realizací projektu byla posílena nejenom ochrana a obnova biologické rozmanitosti, ale i retenční a krajinotvorná funkce chráněného území“, dodává Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.

Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí.


publicitaV Kopaninách

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Obnova rybníka na území Evropsky významné lokality V Kopaninách
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.4.2019 / 30.4.2019

Počet návštěv: 3602
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek