Cesta: Titulní stránka > Servis pro


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě

 

 
 

Jaký byl rok 2017 z pohledu Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě rokem?

 

.

dílnička pro rodiče s dětmi


Byla to doba propracovanějšího upevnění nových trendů v zaměření činnosti galerie, které jsme iniciovali v předchozích dvou letech. Snažili jsme se o větší otevření instituce veřejnosti a aktivnější zapojení příznivců uměleckého dění do její činnosti. K tomu směřovala pozměněná koncepce libret výstav a především pak nové aktivity komunitního charakteru, jako bylo vydávání galerijních novin a pořádání akce ve veřejném prostoru Zažít Jihlavu jinak. Díky těmto změnám se nám podařilo vytvořit široký okruh dobrovolných spolupracovníků, kteří nám významně pomáhají rozšiřovat pole aktivit. Posílena byla oblast doprovodných programů novými dílnami pro rodiče s dětmi, nově byly zavedeny kreslířské kurzy a exkurze po jihlavské       architektuře, bohatší je také nabídka pravidelných přednášek z oblasti dějin umění

 

Utkáno návštěvníky výstavy


Z realizovaných výstavních projektů bych vyzdvihl letní výstavu na téma užití textilního materiálu v současném umění s názvem Vlákna, klubka, tkaniny. Průkopnické v oblasti uměleckohistorického mapování současného umění byly také výstavy Ani den bez čárky, věnované současné kresbě a Crewní obraz zabývající se předním českým uměním vycházejícím z oblasti street artu.


Pohlédli jsme i za hranice, tentokráte na polskou malbu ze sbírek galerie V Bielsku-Biale. Milovníky dnes již klasického umění jistě potěšila výstava obrazů Rudolfa Kremličky. Zaslouženou pozornost jsme věnovali také regionálnímu výtvarnému dění a to hned třemi rozsáhlými výstavami. Kromě nestora knižní ilustrace Gustava Kruma jsme mohli vidět dílo jihlavské malířky Denisy Krausové a výstavní projekt s názvem Běguni nám ukázal podoby tvorby vybraných pěti autorů z Vysočiny mladších 40-ti let.


Již tradiční je provoz výstavního prostoru s názvem Alternativa, který dává příležitost k prezentaci nových pohledů na možnosti uměleckého vyjádření a svou první plnou sezónu zažila i zvuková galerie IGLOO.Kremlička


Která výstava/akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?

 

Rozsáhlá výstava v letní sezóně věnující se některému z předních představitelů českého umění před rokem 1945 je v našem výstavním programu již tradicí a v minulosti trhala vždy návštěvnické rekordy. Letos jsme do tohoto cyklu zařadili výstavu známého českého malíře Rudolfa Kremličky. Byla na ní prezentována díla, která se podařilo zapůjčit ze sbírek po celé republice. Její jednoznačné vítězství je v tuto chvíli vážně ohrožováno výstavou oblíbeného jihlavského ilustrátora Gustava Kruma. Tato výstava ještě neskončila, a tak je velká šance, že návštěvnický rekord překročí.

 


 

Co zajímavého připravujete v roce 2018?

 

Na tento rok jsme se rozhodli pro představení díla českého impresionisty Otokara Lebedy, který do svých lesních krajinomaleb dokázal vložit prosvětlené okamžiky štěstí. U tématu lesa zůstane i letní výstava věnovaná současnému umění s názvem Jak lesy myslí. Ze známých osobností české výtvarné scény se v Jihlavě představí například Lubomír Typlt nebo Dana Puchnarová. Ani v roce 18 se nezapomeneme ohlédnout k umění některého z našich sousedů, tentokrát to bude směrem do Rakouska. Z regionálních umělců bude retrospektivně představen třebíčský Zdeněk Šplíchal.

 

Na kterou výstavu/projekt se těšíte nejvíce Vy osobně?

 

Tentokrát musím říct, že se snad těším na všechny výstavy. Zapadají totiž do jednotné koncepce galerijní činnosti, kterou jsme se pokusili nově načrtnout, a která mě baví jako celek. Jednotlivé výstavy jsou, každá jinak barevným, střípkem mozaiky a odstíny těchto barev jsme se snažili vyladit do optima.

 

Na otázky odpovídal: Mgr. Daniel Novák, ředitel Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě

http://ogv.cz/

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
 

Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 22.1.2018 / 22.1.2018
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 939
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 13.00–16.00, středa: 8.00–11.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek