Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Obchvat Příseky zrychlí cestu z Jihlavy do Třebíče

Příseka
Už v pondělí 14. září 2015 ráno projedou řidiči na silnici II/405 mezi Jihlavou a Třebíčí po novém obchvatu Příseky. „Stavba za 167 milionů korun výrazně zrychlí a zkomfortní cestování mezi dvěma největšími městy regionu. Na tříkilometrovém úseku byly v údolí Příseckého potoka postaveny dva nové mosty. Řidiči budou moci novou komunikaci využívat v režimu předčasného užívání bez zásadnějších dopravních omezení. Kompletně bude stavba předána do konce září,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl.
 

 
 

Obchvat vedoucí jihozápadně od Příseky mimo zastavěné území se začal budovat v listopadu loňského roku. Zakázku získalo ve veřejné soutěži sdružení Příseka CE tvořené firmami Colas CZ a Eurovia CS. Obchvat, který má odvést dopravu z místní části Brtnice, se napojil necelý kilometr před Přísekou ve směru od Jihlavy a na původní silnici pokračuje před odbočkou na Uhřínovice. Propojí tak modernizované úseky, které Kraj Vysočina na této páteřní komunikaci rozšířil a zkapacitnil v minulých letech. Součástí nové trasy jsou i dva mosty – přes Přísecký potok a přes polní cestu. Oba mosty jsou tvořeny tzv. tubosidery – přesypanou konstrukcí, kterou tvoří uzavřený pružný rám z ocelových dílců. Niveleta vozovky je v místě mostů vedena ve vyztuženém násypu ve výšce až 12,5 metru nad okolním terénem. Vzhledem k velmi členitému reliéfu krajiny musela být část komunikace „zaříznuta“ do terénu. Po odtěžení skalního zářezu bylo z důvodu nesoudržnosti a rozpukání skalního masivu provedeno zpevnění svahů ocelovými závrtnými tyčemi a sítěmi.


Projekt II/405 Příseka - obchvat byl realizován za finanční podpory Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Na komunikaci II/405 mezi dvěma největšími sídly regionu zrealizoval Kraj Vysočina v minulých devíti letech dalších pět investičních akcí s celkovými náklady ve výši 720 milionů korun. Na všechny kraj úspěšně čerpal finanční prostředky z fondů EU.


  • Iveta Hartmanová Pavlů , odbor dopravy a silničního hospodářství 
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: hartmanova.p@kr-vysocina.cz
  • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

ROP1
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2015 / 11.9.2015

Počet návštěv: 4895
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek