Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Obce Vysočiny získaly další miliony na nové bytové jednotky

klic
Ministerstvo pro místní rozvoj v minulých dnech schválilo dotace z rozpočtu ministerstva na bydlení v roce 2010. Obce z Vysočiny byly nejúspěšnější v oblasti čerpání na výstavbu technické infrastruktury. Z celkem 108 projektů vybraných k podpoře pro rok 2010 v celé České republice je 24 z našeho kraje.
 

 
 

Obce z Vysočiny obdrží bezmála 16 milionů korun určených na výstavbu dopravní a technické infrastruktury pro následnou výstavbu bytových a rodinných domů. „Největší projekty budou realizovány v Náměšti nad Oslavou, kde vznikne 36 bytových jednotek, a v Krucemburku, kde jich bude jen o dvě méně,“ uvedl Luděk Hrůza z krajského odboru regionálního rozvoje s tím, že dle pravidel programu musí být projekty dokončeny do tří let od rozhodnutí o poskytnutí dotace.

 

Aktivitu resp. přípravné kroky obcí v této oblasti občanského rozvoje kraj dlouhodobě podporuje prostřednictvím Fondu Vysočiny, v rámci kterého bylo vyhlášeno již šest ročníků grantového programu Bydlete na venkově. „Grantový program Bydlete na venkově slouží pro přípravu projektové dokumentace nutné k realizaci těchto projektů. Od roku 2002 podpořila krajská samospráva celkem 131 projektových dokumentací souhrnnou dotací ve výši téměř devíti milionů korun,“ doplnil náměstek hetmana pro oblast grantové politiky a financí Vladimír Novotný.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Obce Vysočiny získaly další miliony na nové bytové jednotky
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.4.2010 / 19.4.2010

Počet návštěv: 22113
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek