Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Obce se mohou i v příštím roce zapojit do dotačního programu MPSV „Obec přátelská rodině a seniorům“

Tento celostátní dotační titul vyhlašuje MPSV každoročně a obce v něm mají možnost získat nemalé finanční prostředky na prorodinné a seniorské aktivity. „Každoročně v této dotační soutěži obsazují obce Kraje Vysočina přední příčky a pevně věřím, že tomu tak bude i v roce 2021. Podpora prorodinné a seniorské politiky je jednou z krajských priorit, kterou se snažíme přenášet i na místní a obecní úroveň a s obcemi intenzivně v této oblasti spolupracujeme,“ sdělil k dotačnímu titulu radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek.
 

 
 

O dotační titul se mohou ucházet obce, které realizují rodinné a seniorské aktivity či opatření, která mají preventivní a podpůrný charakter, přispívají k bezproblémovému fungování rodin a komunity, posilují  její stabilitu a soudržnost, zkvalitňují rodinné i sousedské vztahy, přispívají  k harmonizaci pracovního a soukromého života, předcházejí ohrožení rodin  a posilují jejich stabilitu a soudržnost, předcházejí sociálnímu vyloučení  a podporují aktivní, smysluplný a důstojný život seniorů v jejich vlastním sociálním prostředí a rozvoj pečovatelských kompetencí u všech generací. Podporované aktivity a opatření bezprostředně reagují na potřeby rodin a seniorů v místě,  kde žijí a mohou být zacíleny také na rozvoj rodinné politiky a politiky stárnutí  na komunální úrovni. Kladně je hodnocena rovněž spolupráce obce s nestátními neziskovými organizacemi na podporu rodiny a seniorů a dalšími aktéry v této oblasti.

 

Materiály a termíny pro podání žádostí včetně metodických pokynů k dotačnímu titulu naleznete zde https://www.mpsv.cz/web/cz/obec-pratelska-rodine-a-seniorum-2021.


  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.12.2020 / 15.12.2020

Počet návštěv: 1541
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek