Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

O víkendu začíná další ročník hudebního festivalu Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou

O víkendu začíná další ročník hudebního festivalu Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou
Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou zahajuje letos už 16. sezónu. Od 2. do 16. srpna se příznivci klasické hudby i populární hudby v netradičním aranžmá mohou těšit na celou řadu zajímavých koncertů a hudebních recitálů. Hvězdami zahajovacího koncertu v zámecké zahradě jaroměřického zámku jsou pro tento rok americká sopranistka Adina Aaron a mongolský barytonista Amartuvshin, které doprovodí Moravská filharmonie Olomouc pod vedením italského dirigenta Sebastiana Rolliho. Kraj Vysočina podpořil konání festivalu částkou 550 tisíc korun.
 

 
 

Kulisu letošním hudebním produkcím vytvoří už tradičně zámecká zahrada, Sál předků i chrám sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou, Večer českých písní a akustický koncert Anety Langerové je umístěn do prostor nedávno opraveného zámku ve Valči u Hrotovic a na Martu Kubišovou se mohou návštěvníci těšit v pátek 15. srpna na nádvoří Dalešického pivovaru. Organizátoři zvou pro tento rok také na recitál Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska, na spirituály a gospely Spirituál kvintetu nebo na recitál pěvce Richarda Nováka a klavíristy Karla Košárka. Celý festival zakončí 16. srpna úryvky z Prodané nevěsty, Rusalky, Její pastorkyně a Příhod lišky Bystroušky v podání třech slovenských pěvců.

 

Více informací o festivalu i podrobný program je k dispozici na http://www.arskoncert.cz/mhfpd/cz/informace.asphttp://www.arskoncert.cz/mhfpd/cz/informace.asp 

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.7.2014 / 30.7.2014

Počet návštěv: 9487
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies