Cesta: Titulní stránka > COVID-19


 

O stovky dětí rodičů v klíčových profesích se na Vysočině stará 37 škol

O stovky dětí rodičů v klíčových profesích se na Vysočině stará 37 škol
Celkem 37 škol a školských zařízení se na Vysočině stará o děti rodičů, jejichž profese byly zařazeny mezi klíčové pro fungování státu. Péče je zajišťována pro děti od dvou do deseti let. Žádost hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka o rozšíření věkové hranice až na 13 let, která vycházela z konkrétních požadavků především personálu nemocnic, byla prostřednictvím ústředního krizového štábu postoupena ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Na rozhodnutí se čeká.
 

 
 

Podle informací radního Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Břížďaly nyní pečuje 37 určených škol v regionu o 475 dětí, před uzavřením škol tato zařízení pečovala zhruba o 170 dětí. Zájem o tuto službu se tak ztrojnásobil. „Z důvodu velkého zájmu o tuto službu byla tento týden v Havlíčkově Brodě otevřena určená MŠ Korálky, neboť kapacita mateřské školy při ZŠ a MŠ Wolkerova byla naplněna. Co se týká situace v Jihlavě, MŠ Mozaika eviduje 40 dětí v péči a přibližně 20 dalších zájemců, kteří  péče využijí, čeká se na podání přihlášky,“ popsal situaci Jan Břížďala. Z důvodu zájmu o kapacity určených škol v konkrétní spádové oblasti jsou v seznamu mezi obvyklými poskytovateli péče nově i školy v Libici nad Doubravou, Křižanově, posíleny musely být kapacity v Třebíči, kde jsou připraveni nabídnout volná místa v MŠ DUHA, avšak až po naplnění kapacity mateřské školy v ZŠ a MŠ  Na Kopcích.

 

Vedení Kraje Vysočina děkuje všem městům a obcím, která umožnila provoz určených školských zařízení, dále oceňuje práci zaměstnanců těchto škol a zařízení, neboť jejich pomoc v péči o děti rodičů z klíčových složek pomáhá ke zvládnutí pandemie. Speciální  poděkování je adresováno ředitelům a ředitelkám  pokračujících základních škol a nově určených škol mateřských, díky jejich víkendovému pracovnímu nasazení se ve spolupráci s krajským odborem školství, mládeže a sportu podařilo bez přerušení plynule navázat na poskytovanou péči z února.

 

  • Hana Koudelová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz


 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.3.2021 / 4.3.2021

Počet návštěv: 882
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek