Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

O Společnou vstupenku do krajských muzeí a galerií je na Vysočině stále zájem

Společná vstupenka
Společná vstupenka Kraje Vysočina opravňuje jejího držitele ke dvanácti vstupům do krajských kulturních zařízení za zvýhodněnou cenu. „Vyhodnocení užívání Společné vstupenky za loňský rok nás potěšilo, protože jsme opět zaznamenali nárůst oproti roku předchozímu, a to o více než dvě stovky návštěvníků. Celkem do krajských muzeí a galerií na Společnou vstupenku v roce 2016 zavítalo 7 328 návštěvníků, což je oproti roku 2014 o téměř o dva tisíce více,“ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Společná vstupenka se určitě vyplatí. Je totiž podstatně levnější než běžné vstupné, zejména ve variantě pro školní třídy lze ušetřit až tisíce korun. Je-li vybíráno vstupné například ve výši 25 Kč za žáka, za celou třídu o průměrném počtu 25 žáků činí jednorázové vstupné 625 korun. Přičemž za Společnou vstupenku ve variantě pro celé školní třídy zaplatí 300 Kč a mohou na ni následně během dvou let přijít bezplatně ještě jedenáctkrát. A protože je vstupenka přenosná, mohou ji využívat v rámci celé školy. „Cílem projektu Společné vstupenky je umožnit přístup široké veřejnosti do krajských kulturních zařízení za lidové vstupné. A finančně nezatížit zejména rodiny s dětmi, školní mládež ani seniory,“ připomněla náměstkyně Jana Fischerová.

 

Vstupenku je možné zakoupit ve třech variantách, plné vstupné za 120 Kč, zvýhodněné vstupné pro děti, studenty a seniory za 60 Kč a vstupné pro celé školní třídy za 300 Kč. K dispozici je ve čtyřech muzeích, čtyřech jejich pobočkách a třech galeriích v Kraji Vysočina. Její používání je velmi jednoduché. Při každém vstupu bude postupně označeno jedno z dvanácti volných políček na zadní straně vstupenky až do jejího vyčerpání. Další výhodou je její přenosnost. Vstupenka není totiž vystavena na jméno, a tak ji lze půjčit přátelům nebo ji může naráz použít více osob, přičemž za každou osobu bude označeno jedno pole. Opakovaně je možné zavítat do jednoho kulturního zařízení, navštívit postupně všechny nebo vybrané zapojené instituce napříč krajem, a to až do vyčerpání dvanácti vstupů. Vstupenka je platná dva roky od prvního zaznamenaného vstupu.

 

Pro zájemce je připraven i informační leták, ve kterém najdou nejen bližší informace o projektu, ale i mapu a kontakty na jednotlivé instituce včetně stručné informace o expozicích (ke stažení je k dispozici pod touto tiskovou zprávou). V rámci vstupenky může její držitel také zavítat na právě probíhající výstavy - bližší informace o nich jsou dostupné na webových stránkách www.vysocina-fandi-kulture.cz/.


Společná vstupenka

Vstupenka


  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 

 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • O Společnou vstupenku do krajských muzeí a galerií je na Vysočině stále zájem
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 3.2.2017 / 3.2.2017

Počet návštěv: 3570
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek