Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

O první místo v soutěži amatérských fotografů se dělí fotokluby z Jihlavy a Otrokovic

Mapový okruh Vysočina
Putovní pohár si vítězové 58. ročníku soutěže Mapový okruh Vysočina převzali v sobotu 17. září v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Slavnostního vyhlášení výsledků soutěže fotoamatérů, která se pyšní velmi dlouhou tradicí, se zúčastnila i radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Vítězům – jednotlivcům, i prvním třem klubům z Otrokovic, Jihlavy a Havlíčkova Brodu pogratulovala a předala ocenění.
 

 
 

„Velmi si cením Vašeho nadšení pro věc a aktivity, která každoročně vede k tak nádherným fotografiím, které máme díky soutěži možnost si prohlédnout,“ uvedla na slavnostním vyhodnocení radní Marie Kružíková.


Stejný a zároveň nejvyšší počet bodů 1 125 získaly v soutěži Fotoklub Beseda Otrokovice a Horácký fotoklub Jihlava. Na třetím místě se ziskem 1 101 bodů se umístilo Fotostředisko Havlíčkův Brod. Mezi jednotlivci vítězství slaví Pavel Koumar z Horáckého fotoklubu Jihlava za snímek První sníh, druhé místo patří Martinu Vaculovi z Fotoklubu Beseda Otrokovice za autorství Drapérie a pomyslný bronz získal Patrik Pavlačík z Fotoklubu Příbor za fotografii s názvem Dáma.


Letošním pořadatelem soutěže byl Horácký fotoklub Jihlava. „Každý fotoklub vytvoří soutěžní kolekci fotografií od svých členů. Vznikne tak soubor 15 fotografií, který v průběhu celého roku koluje po zapojených sdruženích. Jednotlivé kluby soutěžní fotografie obodují a následně organizátor daného ročníku soutěže výsledky sesbírá, připraví slavnostní vyhlášení a odhalí vítěze,“ přiblížil prezident fotoklubu Lubomír Maštera z Horáckého fotoklubu Jihlava.


Vítězné kluby letošního ročníku převzaly putovní pohár z broušeného křišťálu, který jim bude po celý rok připomínat úspěch v 58. ročníku soutěže Mapový okruh Vysočina 2015-2016.


Vítězný snímek První sníh Pavla Koumara

První sníhDrapérie Martina Vaculy

DrapérieFotografie Dáma Patrika Pavlačíka

Dáma


  • Více informací Ladislav Seidl, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: seidl.l@kr-vysocina.cz
  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Fotografie: Archiv soutěže Mapový okruh Vysočina 2015-2016

 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 19.9.2016 / 19.9.2016

Počet návštěv: 4693
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek