Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

O projekt Potravinové pomoci dětem je zájem

Jídelna
Kraj Vysočina se v květnu rozhodl zapojit do projektu Operačního programu potravinové a materiální pomoci dětem. Aby zjistil zájem škol, nechal vypracovat dotazníkové šetření. „Jeho výsledky potvrdily, že o zapojení do výzvy uvažuje 79 škol a školských zařízení, tedy více než třetina dotázaných,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál, který připomněl, že cílem projektu je zabezpečit školní stravování dětem mateřských škol a žákům základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií ve věku od 3 do 15 let ze sociálně slabých rodin.
 

 
 

Z kvalifikovaných odhadů šetření vyplývá, že počet dětí z mateřských i základních škol, které nemohou navštěvovat školní stravování z finančních důvodů, je v našem regionu přes 550. Některá zařízení se ale do projektu nezapojí, a proto, podle aktuálních předpokladů, může Potravinová pomoc na Vysočině pomoci zhruba 465 potřebným dětem. „Celkem 24 škol už figuruje v obdobném projektu ministerstva školství, takže jejich žáci musí být z připravovaného krajského záměru vyloučeni. Ve výsledku tedy oba projekty pokryjí potřeby generované regionem, “ vysvětluje radní Petr Krčál.


Pro Kraj Vysočina je na potravinovou pomoc dětem příští školní rok vyčleněno 4,7 miliony korun. V průběhu června si partneři záměru ujasní pravidla, definují přesný počet dětí, kterým bude projekt ve školním roce 2016/2017 platit stravné ve školních jídelnách a postupně uzavřou Smlouvy o partnerství s finančním příspěvkem.


Projekt doplňuje činnost potravinových bank a cíle dalších dotačních titulů na potravinovou pomoc připravených Ministerstvem práce a sociálních věcí a Ministerstvem zemědělství na podporu distribuce přebytečných potravin, které můžou rodiny využít v domácnosti.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • O projekt Potravinové pomoci dětem je zájem
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 9.6.2016 / 9.6.2016

Počet návštěv: 2499
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek