Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

O informace ke kotlíkovým dotacím je mezi občany velký zájem

Po prvních proběhlých informačních schůzkách pro případné žadatele o kotlíkové dotace lze konstatovat, že organizátor – Kraj Vysočina zaznamenává velký zájem o konkrétní informace. Po zastávce v Jaroměřicích nad Rokytnou, Polné a Golčově Jeníkově je jasné, že veřejnost má o dotace zájem. „Na informačních schůzkách padají praktické a logické dotazy. Zásadním sdělením, které je hodně uklidní je skutečnost, že nic nepropásli, že dotační výzva dosud nebyla vyhlášena a že mají dostatek času, aby si svou investici dobře rozmysleli a prodiskutovali,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.
 

 
 

Informační schůzky pro žadatele o kotlíkové dotace začaly v polovině října a budou pokračovat celý listopad a prosinec. Celkem krajští odborníci na kotlíkové dotace navštíví  25 měst regionu. Informace o konání informačních schůzek jsou k dispozici na www.kr-vysocina.cz/kotliky, kde se už začátkem listopadu objeví také nejčastěji zodpovídané dotazy z veřejných schůzek vč. odpovědí.

 

Na pět nejčastějších dotazů odpovídá radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

Kdo může o kotlíkové dotace žádat?

Může žádat jakákoli fyzická osoba, která chce jako vlastník nebo spoluvlastník měnit kotel v rodinném domě o maximálně třech bytech. Dotace není určena pro právnické osoby.

 

Kdy budu moci požádat o dotace na kotlíkové dotace?

O kotlíkové dotace bude možné požádat až po vyhlášení výzvy. V tuto chvíli je pravděpodobné, že se tak stane na přelomu roku 2015/2016.

 

Mohu vyměnit plynový kotel?

Nikoli. Dotace se netýká výměny plynových kotlů. Je cílena na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním.

 

Jak mám o dotaci požádat?

Prostřednictvím předepsaného formuláře. Ten bude po vyhlášení výzvy dostupný na internetu. Fyzicky je možné si ho začátkem roku 2016 vyzvednout na městských i obecních úřadech nebo na recepci sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Formuláře budou k dispozici po vyhlášení výzvy.

 

Kolik je maximální výše kotlíkové dotace?

Maximální náklady, ze kterých bude hrazena dotace jsou 150 tisíc korun. Tzn., že výše dotace je 127,5 tisíce korun při max. procentu dotace 85% na konkrétní případ výměny. Procenta dotace se budou odvíjet od typu nově pořizovaného kotle.

 

V současné době je možné navštívit kteroukoli informační schůzku viz níže. Na prosinec 2015 jsou plánovány schůzky ještě v Moravských Budějovicích, Pacově, Pelhřimově, Třešti, Žďáru nad Sázavou a v Jihlavě.


Informační schůzky ke kotlíkovým dotacím - listopad 2015.

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • O informace ke kotlíkovým dotacím je mezi občany velký zájem
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.10.2015 / 20.10.2015

Počet návštěv: 4244
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek