Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Nový školní rok zahájily i děti v partnerském Zakarpatí

První školní den v Užhorodě
Bezpečné kufříky Kraje Vysočina získalo nejen přes 5400 prvňáčků z celé Vysočiny, ale také 69 dětí prvního ročníku 3. základní školy v Užhorodě, která nese jméno Masaryka. Slavnostního vítání se zúčastnila radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která je v těchto dnech na oficiální návštěvě Zakarpatí partnerské oblasti Kraje Vysočina.
 

 
 

„Zahájení školního roku na Ukrajině je velmi slavnostní. Žáci přicházejí oblečení v modrých a bílých barvách. Velmi časté jsou modré obleky a bílá košile u chlapců. Většina děvčat má dlouhé vlasy zapletené v zajímavé účesy,“ popsala své dojmy radní Marie Kružíková.


Prvňáčky s nafouklými balonky v barvách ukrajinské vlajky přivedli žáci nejvyššího ročníku, když už byli všichni zúčastnění shromážděni na školním hřišti, kde na ně mimo jiné čekaly i bezpečné kufříky. Celou slavnost moderovala dvojice žáků, kteří uvedli nejen proslov ředitelky školy Fesenko, ale také krátké vystoupení krajské radní, která vyzdvihla výsledky spolupráce obou regionů a také podporu výuky českého jazyka na tamější škole. „Nakonec prvňáčci převedli, co už umí, vypustili své balónky přání, převzali bezpečné kufříky a jeden z nejstarších studentů budoucí maturant s prvňačkou v náručí odzvonil velkým a ona malým zvonkem zahájení školního roku 2016-2017,“ přiblížila radní Marie Kružíková.


Delegace z Kraje Vysočina už včera navštívila univerzitu v Užhorodě. Tam je nejvíce zajímala katedra matematiky, kde se za léta spolupráce navázala i úzká osobní přátelství. „V celém městě i ve školách a na univerzitě je vidět mnoho pozitivních změn a je příjemné vědět, že k některým z nich přispěl i náš kraj,“ uzavřela radní Marie Kružíková, která se už zítra setká s dětmi učícími se česky ve škole v Mukačevu a ve Svaljavě.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Nový školní rok zahájily i děti v partnerském Zakarpatí
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.9.2016 / 1.9.2016

Počet návštěv: 2793
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek