Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Nový pavilon jihlavské nemocnice je sledovanou stavbou

Stavba nového pavilonu
Poněkud fádní denní režim pacientů jihlavské nemocnice od konce února letošního roku oživuje netradiční pohled přímo na staveniště v sousedství, kde probíhají práce na novém pavilonu urgentní a intenzivní péče. Tato stavba je nyní nejen pod bedlivým dohledem investora – kraje Vysočina, vedení nemocnice či médií, ale i pacientů a personálu lůžkového pavilonu. Dosavadní průběh díla však nasvědčuje, že dodavatelské Sdružení firem PSJ a Skanska tato pozornost nijak nesvazuje.
 

 
 

Přitom stavbě se nevyhýbají překvapení a komplikace. „Zvládli jsme dohnat mírný termínový skluz vyvolaný ztíženými podmínkami při výkopech, které neodpovídaly geologickému průzkumu. Za sebou máme i nepříjemné bourací práce, které se bezprostředně dotýkaly stávajícího objektu, a které by nebylo možno provést bez vstřícné spolupráce a součinnosti nemocnice. Momentálně stavba probíhá v souladu s termíny dle harmonogramu výstavby,“ uvedla Jaroslava Fajmonová, projektová manažerka PSJ, a.s., z Divize Morava.

 

Zároveň doplnila i pohled na aktuální dění na této ostře sledované stavbě: „Do konce května se podařilo provést zemní práce, základové konstrukce včetně spodní desky a většinu technologických kanálů v 1. podzemním podlaží. Za zmínku určitě stojí i velký kus práce izolatérů. Převážnou část dosavadních stavebních prací realizují vlastní kapacity PSJ. Důležitým momentem pro další postup výstavby se stane přelom měsíce září a října, kdy bude téměř dokončena hrubá stavba a práce specializovaných firem na realizaci technologií by měly být v plném proudu.“

 

Novostavba by měla být stavebně připravena do konce srpna 2012 a po dovybavení interiérem se Nemocnice Jihlava a její pacienti dočkají nového pavilonu. Tím bude završena výstavba základních pracovišť komplexně vybavené nemocnice.

 

Pavilon vyroste díky stavební investici kraje Vysočina ve výši 317,8 milionů korun, přičemž 117 milionů korun z tohoto objemu bude činit podíl z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Evropská dotace umožní vznik multioborové jednotky intenzivní péče v přímé návaznosti na operační sály nemocnice, lůžková oddělení a urgentní příjem. Kromě ní bude v nejvyšším patře provozováno i supermoderní infekční oddělení se čtyřiceti lůžky.

 

V novém pavilonu se budou nacházet příjmové ambulance napříč spektrem oborů. Tyto ambulance budou centralizované do jednoho bodu pro pěší i transportované pacienty. Jednou z výhod pavilonu bude i spojení tunelem s heliportem záchranné služby. Zastavěná plocha objektu bude představovat 2.312 m2, přičemž obestavěný objem stavby dosáhne 40.714 m3.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.5.2011 / 30.5.2011

Počet návštěv: 18055
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek