Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Nový český rekord - největší galerie znaků měst a obcí vyrobených z odpadových materiálů

galerie znaků
Letošní Den otevřených dveří kraje Vysočina byl ve znamení vytvoření nového českého rekordu. V prostorách krajského úřadu v Jihlavě se podařilo shromáždit největší galerii znaků měst a obcí vyrobených z odpadových materiálů (34 znaků měst a obcí). Certifikát o vytvoření nového českého rekordu obdržel kraj Vysočina od Agentury Dobrý den z Pelhřimova, která je zároveň realizátorem krajské komunikační kampaně v oblasti odpadového hospodářství i autorem nápadu na vytvoření galerie znaků z odpadových materiálů.
 

 
 

Jednotlivé znaky měst a obcí z vytříděných složek komunálních odpadů tvořili žáci základních a mateřských škol z 34 obcí a měst Vysočiny. Netradiční galerie znaků bude k vidění v prostorách kongresového centra sídla kraje Vysočina ještě minimálně do konce června.

 

 „Vytvoření českého rekordu nás samozřejmě těší a poděkování patří všem školám a dětem, které se do tvorby znaků zapojili,“ konstatoval Zdeněk Ryšavý, radní pro životní prostředí. Ocenil také spolupráci s Agenturou Dobrý den při propagaci třídění odpadů: „Zástupci agentury přichází každý rok s výbornými nápady, jak nenásilnou a přitom zajímavou formou přesvědčovat veřejnost o tom, že třídění má smysl. Zvláště v současném složitém období je důležité, aby se podařilo udržet vysokou úroveň, kterou jsme v kraji Vysočina v této oblasti dosáhli.“

 

Krajskou komunikační kampaň financuje společnost EKO-KOM, a.s. Kampaň je již pátým rokem součástí spolupráce kraje Vysočina s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s na projektu „Intenzifikace odděleného sběru komunálních odpadů a zajištění jejich využití včetně jejich obalové složky “.

 

 

Nový český rekord - největší galerie znaků měst a obcí vyrobených z odpadových materiálů

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2009 / 3.6.2009

Počet návštěv: 12418
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek