Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Novorozenci mají k dispozici nové monitory dechu

Jihlavská nemocnice otevírá unikátní porodní pokoje a startuje projekt přirozený porod v porodnici
Dětská oddělení havlíčkobrodské a jihlavské nemocnice získala od Nadace Křižovatka celkem 33 monitorů dechu Babysense. Monitory jsou využívány na novorozenecké úseku a zároveň je nemocnice půjčují novopečeným maminkám na prvních šest měsíců života dítěte. Monitor pomáhá chránit novorozence před tzv. „syndromem náhlého úmrtí novorozenců – SISD“, který je nejčastější příčinou úmrtí konjenců do jednoho roku věku.
 

 
 

„V okamžiku, kdy se dýchání dítěte zpomalí nebo úplně zastaví, monitor dechu na tento stav upozorní hlasitým zvukovým signálem,“ popsala princip fungování monitoru vrchní sestra dětského oddělení jihlavské nemocnice Simona Hájková. Příčiny náhlé poruchy dechu u novorozenců nejsou zcela vysvětleny. A právě na to upozorní zavčas monitor dechu. Pokud není dítě včas probuzeno nebo mu není poskytnuta první pomoc, může zemřít. Monitor neustále sleduje dýchání a pohyby dítěte v postýlce. Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes matraci postýlky. „Například dětské oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod aktuálně disponuje celkem šedesáti přístroji a monitor využívá na všech postýlkách pro novorozence,“ informuje Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Havlíčkův Brod.

 

Zařízení významně přispívající ke zlepšení zdravotní péče o narozené děti se podařilo získat nemocnicím díky Nadaci Křižovatka a štedrým sponzorům. Velké dík!

 

Převzato z www.onhb.cz a www.nemji.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 4.4.2012 / 4.4.2012

Počet návštěv: 11338
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek