Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Novorozenci budou mít v havlíčkobrodské porodnici více pohodlí

Stanovisko vedení Kraje Vysočina k personální změně primariátu Nemocnice Havlíčkův Brod
Perinatologické centrum a gynekologickoporodnické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod projdou v létě plánovanými rozsáhlejšími stavebními úpravami. "Za více než 21 miliónů korun, které uvolní ze svého rozpočtu Kraj Vysočina, budou upraveny v odpovídajících standardech prostory 5. a 6. patra a to tak, aby byly připraveny na dovybavení novými přístroji za evropské peníze," říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. Na obvyklý provoz by oddělení měla přejít nejdříve na konci prázdnin.
 

 
 

V případě stavebních úprav 6. nadzemního patra hlavní budovy č. 5 Nemocnice Havlíčkův Brod, kde sídlí gynekologicko-porodnické oddělení, dojde na kompletní přestavbu prostor. Rekonstrukcí projde současný operační sál a z důvodu zvýšeného počtu porodů a vzhledem k vytíženosti ostatních centrálních operačních sálů ze strany ostatních oborů, bude na oddělení zřízen další plnohodnotný 24 hodinový sál pouze pro účely porodnice. Na podlaží budou po rekonstrukci pro potřeby oddělení zřízeny dva porodní boxy, větší s možností porodů do vody a čtyři pokoje první doby porodní. "Modernizace těchto prostor bude v době realizace částečně ovlivňovat  kapacity gynekologicko-porodnického oddělení. Zdravotnické služby budou poskytovány klientkách v náhradních prostorách," říká náměstek ředitele Nemocnice Havlíčkův Brod Josef Tvrdý s tím, že veškeré práce budou organizovány velice ohleduplně a tak, aby byly provedeny v co nejkratší době a za minimálního omezení provozu oddělení.

 

Pokud jde o perinatologické centrum II. typu, které je součástí dětského oddělení, budou pro něj upraveny stávající prostory 5. patra hlavní budovy v jeho západní části, která funguje jako intermediární péče pro novorozence. Stávající uspořádání už ne zcela vyhovuje  zvyšujícím se požadavkům péče o dítě s nízkou porodní hmotností při respektování maximální přítomnosti matky - uspořádání zde umístěné JIP limituje možnosti zavádění nových principů neonatologické péče. Oddělení bude po modernizaci připraveno na dovybavení novou technickou z prostředků IROP.

 

Stavební práce v 5. a 6. patře Nemocnice Havlíčkův Brod za více než 21 miliónů korun pro Kraj Vysočina zajistí společnost Chládek a Tintěra.

Vedení Kraje Vysočina a Nemocnice Havlíčkův Brod se předem pacientům omlouvají za dočasně způsobené komplikace, které budou doprovázet přestavbu oddělení. Ta je plánována za plného provozu.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.3.2017 / 31.3.2017

Počet návštěv: 5986
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek