Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Novinářské křepelky letos získala Nora Fridrichová z ČT a Ondřej Kundra z Respektu

Ondřej Kundra
Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2010 získal včera v Havlíčkově Brodě získal Miroslav Mareš z jihlavské regionální redakce Mladé fronty Dnes. Letošními držiteli Novinářské křepelky, ceny pro novináře do 33 let věku, se stali investigativní novinář Ondřej Kundra z týdeníku Respekt a reportérka a moderátorka Nora Fridrichová z České televize. Symbolickou odměnu ve výši 3333 korun spojenou s Novinářskými křepelkami předává již pravidelně kraj Vysočina a město Havlíčkův Brod. "Vážím si odvážných novinářů. I v této profesi jsou mistři, kteří se snaží naši společnost dělat lepší a objektivně, pravdivě a profesionálně předávat informace veřejnosti," uvedl mimo jiné při slavnostním ceremoniálu radní kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Tomáš Škaryd.
 

 
 

Čtyřicetiletý Miroslav Mareš byl sedmičlennou porotou oceněn za novinářskou odvahu, s níž se podle podílel na zpracování citlivého tématu v kauze Budínka u Dobronína a za skvělý novinářský přístup. Nora Fridrichová byla oceněna za výjimečné moderátorské schopnosti, kompetenci a vtip, Ondřej Kundra porotu zaujal přesvědčivými politickými analýzami a investigativními texty.

 

O výročních cenách za mimořádná díla umělecké, vědecké a novinářské tvorby rozhoduje Nadace Českého literárního fondu. Novinářskou cenu udělila počtrnácté, od roku 2000 v Havlíčkově Brodě. Budoucí ročníky soutěže patrně čekají menší změny. Organizační tým Nadace Českého literárního fondu zvažuje mimořádný přesun některého dalšího vyhlášení do Brixenu, tak aby byla posílena prestiž soutěže.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.5.2011 / 27.5.2011

Počet návštěv: 25544
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek