Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Novináři získali ceny za články a reportáže o památkách

Devátý ročník má na Vysočině za sebou autorská soutěž Péče o naše památky. Její výsledky byly vyhlášeny 9. ledna 2018 na slavnostním setkání novinářů s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. Porota složená ze zástupců Syndikátu novinářů Vysočina, Krajského úřadu Kraje Vysočina, jihlavského magistrátu a Národního památkového ústavu posuzovala v tomto ročníku soutěže celkem 19 prací. Do soutěže je zaslalo třináct novinářů z jedenácti různých médií.
 

 
 

Za tvůrčí přístup byli oceněni a ceny od Kraje Vysočina, Národního památkového ústavu a pořádajícího Syndikátu novinářů Vysočina získali Jiří Bárta z týdeníku 5plus2, Dagmar Koželuhová z časopisu PROPAMÁTKY, Arnošt Pacola z Horáckých novin, Helena Zelená Křížová ze Žďárského deníku, Dušan Vrbecký z České televize, Milan Kopecký z Českého rozhlasu Vysočina a Petr Klukan z Jihlavských listů. Porota složená ze zástupců Syndikátu novinářů Vysočina, Krajského úřadu Kraje Vysočina, jihlavského magistrátu a Národního památkového ústavu posuzovala v tomto ročníku soutěže celkem 19 prací. Do soutěže je zaslalo třináct novinářů z jedenácti různých médií.

 

„Soutěž Péče o naše památky byla poprvé uvedena v roce 2009. A cílem od samého začátku bylo i zůstává ocenit autory, kteří své čtenáře, diváky či posluchače informují o příkladném vztahu jednotlivců nebo subjektů k péči o památky,“ uvedl při slavnostním vyhlášením vítězů Jan Kliment, místopředseda Syndikátu novinářů Vysočina a doplnil: „v Kraji Vysočina jsou různé kulturní, sakrální či technické památky hojně zastoupené. Média mají významnou šanci pomáhat, aby tyto stavby či cenné předměty nepodléhaly zapomnění, či v horším případě zkáze.“ 


  • převzatá tisková zpráva

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Novináři získali ceny za články a reportáže o památkách
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.1.2018 / 10.1.2018

Počet návštěv: 1439
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek