Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Nové zázemí pro záchranáře v Habrech

Nové zázemí pro záchranáře v Habrech
Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina má další novou výjezdovou základnu. Ta zajistí neodkladnou přednemocniční péči pro celé Habersko. Díky odpovídajícímu zázemí pro zdravotníky, zásahovou techniku a umístění objektu na okraji města se pomoc k pacientům dostane ještě rychleji. Záchranáři převzali stanoviště v půlce června a během tří týdnů vyjeli už ke 40 případům
 

 
 

Stavba nového zázemí pro záchranáře trvala téměř devět měsíců. Náklady ve výši 9,8 milionu korun hradil Kraj Vysočina ze svého rozpočtu. Pozemky pro základnu darovalo město Habry. Tuto změnu ocení nejen záchranáři, kteří získali zázemí odpovídající moderním trendům přednemocniční péče, ale bude hlavně přínosem pro obyvatele severní části Kraje Vysočina.

 

„Přes všechny investice do technického vybavení současná situace ve zdravotnictví a v systému vzdělávání lékařů s sebou přináší potíže se zajištěním personálních kapacit. Nedostatek lékařů záchranky pociťují v celé republice. Naším cílem je poskytování kvalitní přednemocniční péče obyvatelům kraje, a to i za předpokladu změn v organizaci práce zdravotnické záchranné služby,“ přiblížil aktuální situaci Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

„Celodenní provoz nové výjezdové základny bude zajišťovat desetičlenný tým záchranářů a řidičů. Výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci poskytuje péči ve složení záchranář a řidič-záchranář, a to buď samostatně, nebo ve spolupráci s lékařem výjezdové skupiny randes-vous z Havlíčkova Brodu, či leteckou zdravotnickou záchrannou službou,“ uvedla k provozu základny Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

 

Provozní budova je jednopodlažní. Její součástí jsou místnosti pro posádku, šatny, provozní prostory a samozřejmě garáže pro dvě zásahová vozidla. Celková zastavěná plocha je 251 m2. Fasáda je tvořena kombinací barev bílé a záchranářské žluté. Dodržen byl tak vzhled typický pro nově budované výjezdové základny.

 

Nová základna v Habrech tak momentálně ukončila rozvoje sítě Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. Přednemocniční neodkladnou péči v Kraji Vysočina nepřetržitě zajišťuje 28 profesionálních výjezdových skupin rozmístěných na 21 výjezdových základnách.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.7.2014 / 3.7.2014

Počet návštěv: 5522
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies