Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Nové výjezdové stanoviště krajské záchranky v Ledči nad Sázavou postaveno za 330 dní

Nové výjezdové stanoviště krajské záchranky v Ledči nad Sázavou postaveno za 330 dní
Záchranáři v Ledči nad Sázavou mají hotové nové výjezdové stanoviště. Z pronajatých prostor v objektu místní Polikliniky se během prázdnin přestěhují do vlastních prostor, které byly vybudovány v horní části areálu Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou na ulici Koželská. „Kraj Vysočina za nové stanoviště zaplatil více než 12 miliónů korun. Stavbě už loni v srpnu předcházela demolice původního objektu, který se ukázal pro potřeby ZZS nerekostruovatelný. Stavba byla dokončena přesně za plánovaných 330 stavebních dní,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.
 

 
 

Typizovaný objekt záchranné služby na ulici Koželská disponuje dvojgaráží a plnohodnotným zázemím pro výjezdové týmy záchranářů. „Důsledně jsme oddělili dopravní proudy záchranné služby a školy, tak aby nedošlo k jejich kolizi, vybudovali nový výjezd na hlavní silnici, došlo i na přeložky areálových inženýrských sítí a terénní úpravy kolem objektů,“ doplnil Martin Kukla. Aktuálně přichází na řadu práce truhlářů a IT techniků, následovat bude stěhování, které by krajská záchranka ráda stihla do konce prázdnin. „Stěhování bude probíhat za provozu tak, aby nedošlo k jeho přerušení, určená směna pak zahájí v konkrétní den činnost v 7 hodin ráno  už v nových prostorách. Nájemní smlouvu na Poliklinice máme ukončenu ke konci srpna, a k tomu datu plánujeme oficiální opuštění současně používaných prostorů, které už nevyhovovaly především dispozičně a komplikovaný byl i výjezd sanitek k zásahům,“ potvrdila ředitelka ZZS Kraje Vysočina Vladislava Filová.

 

Zdravotnická záchranná služba funguje v Ledči nad Sázavou od roku 1994, od roku 2005 pod hlavičkou Kraje Vysočina, spádová oblast zahrnuje přibližně 20 000 obyvatel. Z tohoto stanoviště vyjíždí záchranáři ročně k více než 1200 případům.


FOTO: Ještě v květnu měli stavbaři plné ruce práce, fotografie byly pořízeny při návštěvě náměstka hejtmana Kraje Vysočina Martina Kukly.

ZZS Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad SázavouLedeč nad Sázavou

  • Jan Kalina, odbor majetkový
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.7.2019 / 24.7.2019

Počet návštěv: 3791
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek