Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Nové Město na Moravě uzavřelo nové zahraniční partnerství

Nové Město na Moravě uzavřelo nové zahraniční partnerství
V závěru minulého týdne se konala pracovní cesta zástupců ukrajinského města Mižhirja po Novoměstsku. Jejím hlavním cílem bylo oficiální stvrzení čerstvého zahraničního partnerství s Novým Městem na Moravě. To se tak zařadilo mezi pět měst na Vysočině, která našla partnery v Zakarpatské oblasti Ukrajiny, a navázalo na úspěšnou spolupráci Vysočiny a Zakarpatí. Slavnostního podpisu smlouvy o spolupráci za účasti starostů a řady zastupitelů obou měst byl přítomen i Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

„Vysočina se Zakarpatím nedávno oslavila 10 let spolupráce a za tu dobu se podařilo zrealizovat více než 170 projektů v oblasti školství, zdravotnictví, sociálních služeb i například v oblasti kultury a cestovního ruchu. Stejně jako u spolupráce našich hasičů, či policie, stojíme i v případě měst jen na začátku nových partnerství, jakými konkrétními činy budou naplňována je vždy na jednotlivých aktérech. Řada dosud realizovaných společných pracovních aktivit přešla až k rovině osobních přátelství a i o tom je partnerství regionů a měst. Odhodlanost a aktivní zájem vidím i v tomto případě Nového Města na Moravě a Mižhirje,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Oblast v okolí města Mižhirja je spojena se spisovatelem Ivanem Olbrachtem a tolik známá Koločava leží přímo v mižhirském okrese. S Novým Městem na Moravě má společnou vyšší nadmořskou výšku, přírodu i orientaci na cestovní ruch.

Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči, policisty i řada stáží studentů našich i ukrajinských škol, to je jen částečný výčet z více než 170 projektů, které z této meziregionální spolupráce a na které Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil více než 56 miliónů korun. Na financování projektů se prostřednictvím fondu ViZa podílí stejnou částí jak Vysočina, tak Zakarpatí.


partnerství

partnerství

partnerství

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Nové Město na Moravě uzavřelo nové zahraniční partnerství
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.6.2018 / 25.6.2018

Počet návštěv: 2869
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek