Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Nové lůžko přispěje k modernizaci výuky v jihlavské zdravotnické škole

Nové lůžko přispěje k modernizaci výuky v jihlavské zdravotnické škole
Vedení Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy Jihlava dnes převzalo od společnosti LINET elektrické polohovací lůžko, které poslouží k výukovým účelům. "Budoucí zdravotní sestry z jihlavské školy se budou moci na své povolání připravovat s moderním vybavením, které odpovídá dnešním standardům lůžkové péče a používají ho nemocnice po celém světě," ocenila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Lůžko hraje v profesi zdravotní sestry klíčovou úlohu, je spojeno s celou řadou ošetřovatelských úkonů. Je proto důležité, aby studenti již v průběhu studia měli přístup k vybavení, které svou technologickou úrovní lépe odpovídá současným podmínkám v českých zdravotnických zařízeních. „Velkým přínosem nového lůžka bude, že absolventky naší školy budou v oblasti péče o hospitalizované pacienty lépe připravené na reálné pracovní prostředí v nemocnici,“ uvedl František Číhal, ředitel školy.


Předání lůžka se uskutečnilo pod záštitou Kraje Vysočina a za účasti krajské radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jany Fialové.


Střední zdravotnická škola Jihlava aktuálně vzdělává 171 zdravotních sester. 


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 8.4.2015 / 8.4.2015

Počet návštěv: 3622
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies