Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Nová silniční přeložka zkrátí řidičům cestu k D1 a uleví části Jihlavy

Nová silniční přeložka zkrátí řidičům cestu k D1 a uleví části Jihlavy
Po nově vybudované přeložce komunikace číslo II/352 z Heroltic do Jihlavy vyjedou první automobily už 2. září. Celkové náklady na zbudování tříkilometrového úseku se vyšplhaly na 228 miliónů korun, s financováním pomohly kraji Vysočina dotace Regionálního operačního programu. „Přeložka příměstského silničního úseku Jihlava směr Polná byla nezbytná. Stav původní komunikace absolutně neodpovídal silnému dopravnímu zatížení způsobeného mimo jiné rychlým rozvojem přilehlé průmyslové zóny,“ řekl Libor Joukl, náměstek hejtmana kraje Vysočina. Řidičům jedoucím z Polné do jihlavské průmyslové zóny Pávov zkrátí nová přeložka cestu k dálnici D1 o několik kilometrů.
 

 
 

Během osmnácti měsíců se podařilo dodavateli nově postavit zcela nový silniční úsek mezi Herolticemi a Jihlavou. 1. září povrch prověří účastníci veřejné in-line a cyklojízdy, o den později je už nastálo vystřídají osobní a nákladní vozidla. Novou silnici ještě čeká preventivní měření hladiny hluku. „Hluk byl také jedním z důvodů rekonstrukce. Dopravní obsluha průmyslové zóny Pávov znepříjemňovala život obyvatelům okrajové části Jihlavy již několik let. Díky novému úseku se nám podařilo odklonit od obyvatel automobilovou i kamionovou dopravu směřující ze severovýchodní části kraje přímo k fabrikám i k dálnici D1,“ doplnil Libor Joukl, náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku.

 

Modernizace vozovky stála 228 miliónů korun. Z velké části byla financována z příspěvků Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu. Nemalou částkou se na projektu podílel i samotný kraj Vysočina, který vyčlenil ze svého rozpočtu částku 20 miliónů korun. Původní komunikace vedoucí v blízkosti jihlavského letiště bude nyní krajem bezúplatně nabídnuta městu Jihlava jako součást sítě místních komunikaci.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Nová silniční přeložka zkrátí řidičům cestu k D1 a uleví části Jihlavy
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 2.9.2010 / 2.9.2010

Počet návštěv: 8400
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek