Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Nová sezóna: Do muzea zdarma a na originální výstavy

Ilustrační foto
Tento týden představily krajské Muzeum Vysočiny Jihlava a krajská Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě novinky, které se do konce roku objeví v jejich expozicích. Stalo se tak před zahájením nové turistické sezóny. „Cílem našich organizací je přilákat do originálních i tradičních expozic nové návštěvníky, rozvíjet jejich estetické vnímání, všímavost a schopnost soustředění. Protože všechno zajímavé je tu vidět na první pohled,“ uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
 

 
 

Z připravované nabídky Muzea Vysočiny Jihlava a Oblastní galerie Vysočiny vybíráme:

Muzejní a galerijní noci 2013, které se konají už 24. května 2013. Pro návštěvníky je připraveno portrétování, pohádka, přednášky a ohňová show.

Přeshraniční výstava „Archeologie na hranicích mezi Čechami, Moravou a Rakouskem“, která bude bez vstupného v muzeu probíhat v období od 28. června až 25. srpna 2013. V šesti blocích podle jednotlivých období budou představeny zajímavé nálezy, např. známá „štěpánovická venuše“, zachovalý bronzový meč ze Smilovic, keramická pec ze 13. - 14. stol. nalezená v Křížové ulici čp. 14 v Jihlavě aj.

Studio Dětské  Animace určené pro děti do 15 let zve do prostor Galerie na Masarykově náměstí každé květnové úterý od 15 hodin.

„Všichni jsme stvořeni z lásky“ je naprosto mimořádný počin, resp. mezinárodní výtvarná výstava prací 39 umělců z dvanácti zemí, jejíž vernisáž je v Muzeu Vysočiny Jihlava naplánována právě v rámci květnové muzejní noci. Nahlédnout do úžasného světa miniaturních, avšak o to zajímavějších tvorů umožní podzimní muzejní putovní výstava „Společenský život hmyzu“, na které bude k vidění i živý hmyz v insektáriích.

 

S novinkami přichází i galerie, která představila záměr sbírky nových médií. Zaměří se zejména na umění pohyblivého obrazu a zvukové umění od 90. let 20. století. A výstavou Antonína Hudečky rozhodně potěší všechny obdivovatele jednoho z nejvýznamnějších českých umělců přelomu 19. a 20. stol.

 

Více informací bude průběžně zveřejňováno na webových stránkách Muzea Vysočiny Jihlava a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě:  http://muzeum.ji.cz/ a http://ogv.cz/.

 

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Nová sezóna: Do muzea zdarma a na originální výstavy
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.4.2013 / 25.4.2013

Počet návštěv: 11308
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek