Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Nová parkovací místa u krajských nemocnic

Parkoviště
O několik desítek míst se po prázdninách zvýšil počet parkovacích míst u Nemocnice Jihlava. Navíc mají řidiči ode dneška komfortnější parkování, protože plocha je opravená bez výmolů a osvětlovat ji budou nové lampy. Parkoviště s 60 novými parkovacími místy bude od konce října k dispozici zaměstnancům i pacientům také v Nemocnici Pelhřimov. Stavební práce finišují na místě bývalé nemocniční ubytovny.
 

 
 

V  Jihlavě pojme parkoviště označené jako Lokalita 1 aktuálně celkem 270 vozidel. Vjet se něj dá z ulic Rantířovská za čerpací stanicí a z ulice U Cvičiště. „Oprava zpevněné plochy, rozšíření počtu parkovacích míst, nové osvětlení a také plánovaná instalace kamerového systému vyjde Kraj Vysočina, jako zřizovatele nemocnice, na šest miliónů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.

 

Od konce října budou moci zaměstnanci i pacienti využívat 60 nových míst k parkování v Nemocnici Pelhřimov. Parkoviště za 13 miliónů korun vzniká na místě bývalé nemocniční ubytovny. „Nemocnice si od jeho vybudování slibuje uvolnění areálu, kde dosud někteří zaměstnanci auta nechávali,“ uvedl ředitel nemocnice Jan Mlčák. Nová plocha ke stání naváže na záchytné parkoviště s 66 místy. Obě pelhřimovská parkoviště budou přístupná z ulice Slovanského bratrství, na okraji výpadovky II/602 na Jihlavu, a doplní dalších 130 míst určených pro auta přímo v areálu nemocnice.

 

V jihlavské nemocnici je v současné době k dispozici 470 parkovacích míst ve třech lokalitách. V Pelhřimově budou moci řidiči od konce října využívat celkem 256 stání.


Upravené parkoviště u Nemocnice Jihlava

Parkoviště

 
  • tisková zpráva připravena za využití podkladů Nemocnice Jihlava a Nemocnice Pelhřimov
  • foto: archiv Nemocnice Jihlava
  • tisk@kr-vysocina.cz


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Nová parkovací místa u krajských nemocnic
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 12.9.2016 / 12.9.2016

Počet návštěv: 1769
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek