Logo

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Kotlíkové dotace


 

Nová okružní křižovatka ve Velkém Meziříčí a příprava obchvatu v Jaroměřicích nad Rokytnou (AUDIO)

Křižovatka Na Bradle se na víkend uzavře
Ještě letos přebuduje Kraj Vysočina zkušební okružní křižovatku silnice II/602 s místní komunikací ulice Třebíčská v centru Velkého Meziříčí na kruhový objezd. Nová organizace dopravy v tomto místě se osvědčila a kraj dá křižovatce novou trvalou podobu. Projektově začal Kraj Vysočina připravovat také obchvat Jaroměřic nad Rokytnou. Má městu v budoucnu ulevit od frekventované tranzitní dopravy.
 

 
 

„Definitivní přestavba okružní křižovatky ve Velkém Meziříčí je společnou investiční akcí Kraje Vysočina, města Velké Meziříčí a Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko. Za téměř sedm miliónů korun s daní společně zmodernizují křižovatku ulic Hornoměstská, Třebíčská a Pod Hradbami na novou okružní,“ uved náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl. V návaznosti na přestavbu významného křížení dojde také k úpravě parkoviště na ulici Hornoměstská, kterou uhradí město Velké Meziříčí, stejně jako vybudování autobusových zastávek na ulici Třebíčská, kde dělníci navíc srovnají i přilehlé chodníky a sjezd z parkoviště na pravé straně ulice. Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko realizuje a platí rekonstrukci tamější kanalizace a vodovodu. Stavbaři by mohli na křižovatce začít pracovat už se začátkem září. Každopádně do 23. září má zůstat křižovatka průjezdná a až po tomto termínu bude úsek pro řidiče omezený a označený řádným dopravním značením. Kraj Vysočina za stavbu nové okružní křižovatky ve Velkém Meziříčí zaplatí 3,3 miliónu korun ze svého rozpočtu.

 

Další významnou a v současnosti už připravovanou stavební akcí je obchvat silnice II/360 Jaroměřic nad Rokytnou. Ten má významně omezit negativní vliv tranzitní dopravy a zároveň zvýšit bezpečnost i jízdní komfort v daném úseku. Nová trasa silnice II/360 povede nezastavěným územím a napojí se na komunikaci II/152, a to v délce čtyř kilometrů. Projektovou dokumentaci bude mít Kraj Vysočina do konce března příštího roku, následovat bude majetkoprávní příprava a  získání stavebního povolení. Na stavbu obchvatu Jaroměřic nad Rokytnou chce Kraj Vysočina využít evropské dotace.


  • Více informací Hana Strnadová, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2016 / 26.8.2016

Počet návštěv: 8365
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies