Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Nevidomí se v Telči připravují na studium

Letní škola ICC Telč
Usnadnit nevidomým a slabozrakým studentům přechod ze střední na vysokou školu a zvýšit šance při jejich dalším uplatnění je náplní letošní mezinárodní letní školy ICC (International Camp on Communication and Computers), kterou hostí Univerzitní centrum Telč. Na osm desítek zrakově postižených studentů ve věku 16 až 24 let se během pobytu seznamuje s nejnovějšími informačními technologiemi a získává nové dovednosti v oblasti komunikace. Letní školu pořádá od 15. do 24. července 2013 Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky Teiresiás Masarykovy univerzity ve spolupráci s ICC Association se sídlem v rakouském Linci.
 

 
 

Středa 17. července je ve znamení otevřených dveří campu, kdy se široká veřejnost může seznámit s aktivitami v této oblasti. V rámci dne otevřených dveří přijel přítomné pozdravit a přivítat na Vysočině i hejtman kraje Jiří Běhounek. Letošní 19. ročník je v dějinách existence ICC zatím největší co do počtu účastníků z řad studentů i s ohledem na celkový počet zapojených osob. Akce se účastní 150 lidí ze 17 zemí. Učiteli a trenéry jsou zkušení specialisté se zrakovým postižením i bez něj, pedagogové z vysokých i středních škol a zástupci společností, které vyvíjejí a distribuují speciální software. Letošní ročník je výjimečný také svým přesahem na jiné kontinenty – kromě Evropy a Japonska je zastoupena i Jižní Afrika.

 

Část workshopů je zaměřena i na prohlubování konverzační obratnosti nevidomých například formou kurzů žurnalistiky a tvůrčího psaní. Účastníci rozvíjí i prostorovou orientaci a umělecké dovednosti ve výtvarných dílnách a při dramatické výchově. Nechybí ale ani společenské nebo míčové hry. Ty pomáhají zlepšovat komunikační dovednosti a zdravé sebevědomí, které je předpokladem k úspěchu nejen při dalším studiu, ale i na trhu práce.

 

Za ideou Mezinárodní letní školy pro zrakově postižené studenty stojí profesor Klaus Miesenberger z Institutu Integriert Studieren. Ten akci původně zamýšlel jako rakouský vzdělávací podnik, ale záhy se ukázalo, že je o tábor mimořádný zájem i v dalších zemích. Postupně vznikl evropský tým národních koordinátorů, kteří zajišťují účast studentů z jednotlivých států. Za Českou republiku má tuto koordinaci od roku 2001 na starost středisko Teiresiás.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 17.7.2013 / 17.7.2013

Počet návštěv: 13020
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek