Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy


 

Netradiční seminář na téma rakovina prsu. Připojte se k výzvě #3zazivot

Netradiční seminář na téma rakovina prsu. Připojte se k výzvě #3zazivot
V pondělí 21. října se v sídle Kraje Vysočina pod hlavičkou Zdravého Kraje Vysočina uskutečnil seminář s netradičními přednáškami na téma rakovina prsu a následná péče. Více než stovka účastníků především z řad studentů Střední zdravotnické školy a Vysoké školy polytechnické v Jihlavě si vyslechla příběh Andrey Chaloupkové, mladé maminky, která na svém blogu Kozí život píše o vlastních zkušenostech s rakovinou prsu, která jí byla diagnostikována v roce 2017 a dodnes se s onemocněním léčí. Budoucí zdravotníci se tak měli možnost dozvědět, co pacienti prožívají a jak k nim přistupovat. Kromě toho, že v letošním roce obdržela Andrea Chaloupková v soutěži Maminka roku ocenění Maminka Hrdinka, je autorkou projektu #3zazivot. Tak, jako si muži při akci Movember neholí vousy, aby upozornili na boj s rakovinou varlat a prostaty, v rámci #3zazivot si mohou ženy nalakovat jinak tři prsty, kterými se provádí samovyšetření prsu.
 

 
 

Jednou z mnoha aktivit paní Chaloupkové je práce pro spolek Mamma HELP. Spolek Mamma HELP už 20 let podporuje ženy s rakovinou prsu. Kromě poradenství, rekondičních pobytů a přednášek pro veřejnost, pracují členky na mnoha projektech, jako je například Mamma BEER – první nealkoholické pivo vytvořené pro ženy bojující s rakovinou prsu, aby se zbavily pachuti po chemoterapiích, s nechutenstvím pak pomáhá další projekt „Holky, už mi zase chutná!“ Mamma HELP se zapojuje také do Pinktoberu, neboli říjnu v růžové, protože říjen je na celém světě měsícem prevence rakoviny prsu a podpory nemocných žen. Zástupkyně spolku Mamma HELP studentkám a studentům představily samovyšetření, které si pak mohli vyzkoušet na modelech prsou. „Těší mě, že byl o seminář tak velký zájem, protože je důležité, aby studenti ve svém budoucím povolání dokázali pochopit pacientky a mohli se vcítit do jejich těžké situace,“ uvedl Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. Pro velký zájem o seminář a na základě kladné odezvy od účastníků plánuje Kraj Vysočina v této spolupráci pokračovat také v příštím roce. 


prevence

prevence

zdravý kraj

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2019 / 23.10.2019

Počet návštěv: 4753
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek