Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Nemocnice v Novém Městě na Moravě převzala národní akreditaci

certifikát
Po téměř 18 měsících předakreditačního šetření získala krajská Nemocnice v Novém Městě na Moravě Certifikát o udělení akreditace od členů představenstva SAK ČR. Cestu řízeného zvyšování kvality a bezpeční nastoupila nemocnice už před šesti lety. Přípravy na získání akreditace se neobešly bez nutných interních auditů, revizí směrnic a kontroly jejich aplikace v praxi. Přísnou kontrolou procházely také léčebné postupy, ošetřovatelská péče, bezpečnost pacientů i logistika provozu. Prioritou nemocnice byla snaha o plnění všech padesáti akreditačních standardů, které jsou zárukou kvality poskytovaných služeb. Kraj Vysočina je zřizovatelem pěti krajských nemocnic, čtyřem z nich se podařilo v posledním roce získat Certifikát.
 

 
 

Koordinace kvality se stala v Nemocnici v Novém Městě na Moravě prvořadou aktivitou. Předakreditační šetření odhalilo některé již dříve známé nedostatky, které vedení spolu se zaměstnanci nemocnice během roku 2008 cíleně a systematicky odstraňovalo. "Byl definován tým vnitřních auditorů sestavený ze zástupců lékařských profesí, který se pravidelně schází a kontroluje, navrhuje další trendy v problematice kvality," uvedl ředitel Nemocnice Nové Město na Moravě Zdeněk Kadlec. Získání akreditace se odrazilo mimo jiné také v kvalitě poskytovaných informací a komunikaci mezi pacienty a zaměstnanci nemocnice. "Stejně jako vedení nemocnic si uvědomuji, že získání akreditace není cíl - konec, ale začátek. Akreditaci chápu jako cestu, jak najít rezervy v rozšíření bezpečnosti pacientů ve zdravotnictví," uvedl při předání Certifikátu hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Certifikát, který novoměstská nemocnice získala má na území České republiky pouze necelá čtyřicítka zařízení a má pacientům garantovat především bezpečnější péči. Akreditace je většinou dobrovolná, zatím bez dopadu na jednání se zdravotními pojišťovnami (resp. případnou bonifikaci smluvních vztahů).

 

Certifikace v regionu:

září 2008 Nemocnice Havlíčkův Brod

prosinec 2008 Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Jihlava

únor 2009 Nemocnice Nové Město na Moravě

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.2.2009 / 26.2.2009

Počet návštěv: 28513
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek