Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Nemocnice Pelhřimov a Nemocnice Jihlava mají nové ředitele

Rada kraje Vysočina dnes rozhodla, že Nemocnici Jihlava povede od 8. září 2010 nový ředitel Lukáš Velev. Ředitelem Nemocnice Pelhřimov bude od 13. září 2010 Jan Mlčák.
 

 
 

MUDr. Lukáš Velev (46) je kmenovým zaměstnancem krajské Nemocnice Jihlava, kde v posledním roce zastával post náměstka pro léčebnou péči. Vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity Brno jako specialista na cévní chirurgii. Několik let pracoval jako zástupce primáře chirurgického oddělení. „Klíčový proces řízení zdravotnického zařízení je získávání a řízení lidských zdrojů. Do budoucna bych rád vychovával vlastní odborníky loajální k nemocnici, stanovil motivační kritéria finanční i nefinanční a kromě jiného také realizoval vlastní koncepci, zejména u neatestečního vzdělávání, lékařských i nelékařských pracovníků,“ uvedl Lukáš Velev. Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek uvedl, že od nového ředitele očekává mezioborovou spolupráci v rámci nemocnice a také s ostatními krajskými nemocnicemi, klientský přístup k poskytování péče. Nedílnou součástí našeho očekávání je i vytvoření týmu vedení Nemocnice Jihlava s úkoly ve zdravotní péči nebo v investičních záležitostech.

 

Ing. Jan Mlčák MBA (53) působil 15 let ve vedení jindřichohradecké nemocnice a svou profesní kariéru spojil se zdravotnictvím. Absolvoval provozně ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Praze a postgraduální studium Vysoké školy ekonomické Praha. Získal certifikát MBA na The Nottingham Trent University. „Mým prvořadým úkolem bude řešit problematické okruhy – nezvládnutý mzdový vývoj, vysoké náklady zařízení na léky, neplnění závazků vůči dodavatelům. Čeká nás mzdová a personální inventura a tvrdá jednání s rozhodujícími dodavateli o možnostech splátkového financování,“ vyjmenoval ředitel Jan Mlčák.

Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek doplnil, že nového ředitele čekají také jednání s VZP a dalšími plátci o optimalizaci péče v závislosti na úhradách roku 2010, vedení kraje Vysočina také očekává účinnou personální práci směrovanou na udržení stávajících odborníků a lékařů a získávání novách na chybějící místa. Pod vedením nového ředitele by měla být budována nová firemní kultura nemocnice.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Nemocnice Pelhřimov a Nemocnice Jihlava mají nové ředitele
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.9.2010 / 7.9.2010

Počet návštěv: 11562
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek