Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Nemocnice Jihlava násobně zvýší kapacitu vlastní COVID laboratoře

 

 
 
  • Nárůst pozitivity za posledních pět dní v Kraji Vysočina je vyjádřen číslem 1747 osob. Podle informací krajské hygienické stanice v Jihlavě není už možné stíhat plnohodnotné trasování. Tento týden Kraj Vysočina dosáhne v počtu pozitivních případů hranice komunitního přenosu, změní se tedy barva na epidemiologické mapě/semaforu. Kumulativně bylo na Vysočině potvrzeno 7370 COVID pozitivních případů.
  • Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví, informoval, že během dneška má být dokončena instalace kapacitního pipetovacího stroje pro laboratoř Nemocnice Jihlava. Následně bude probíhat zaškolování personálu a ještě do konce tohoto týdne bude násobně rozšířena kapacita zpracování vzorků na COVID. V současné době Nemocnice Jihlava laboratorně zpracovává zhruba 100 vzorků denně, další materiál se odváží do smluvních laboratoří. To by se mělo instalací nového přístroje změnit. Předpoklad je testování 300–400 vzorků denně. COVID laboratoř v Nemocnici Havlíčkův Brod zvládá testování až 100 vzorků denně, stejně tak i laboratoř Nemocnice Nové Město na Moravě.
  • Pokud jde o odběry, jsou nyní krajská odběrová stanoviště schopna v průměru denně odebrat: 400 vzorků Nemocnice Jihlava, 140 vzorků Nemocnice Pelhřimov, 160 vzorků Nemocnice Nové Město na Moravě, 105 vzorků Nemocnice Třebíč, 135 vzorků Nemocnice Havlíčkův Brod. S ohledem na rostoucí počet testovaných občanů se prodlužuje doba vyhodnocení vzorků, v současné době čekají testovaní občané na výsledky v průměru 2–4 dny.
  • Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek je připraven podle platné legislativy podepsat 75 pracovních příkazů pro studenty odborných středních škol a VŠPJ. Tyto osoby budou v případě potřeby k dispozici konkrétním zdravotnickým a sociálním provozům na Vysočině. Další pracovní dohody uzavírají přímo nemocnice a domovy se spolupracujícími studenty, kteří v zařízeních vykonávají obvykle studijní praxi. Nemocnice zřizované Krajem Vysočina vypracují během tohoto týdne přehled požadovaných počtů mediků, požadavek bude předán obratem Ústřednímu krizovému štábu k řešení. Důvodem k tomuto řešení je absence lékařské fakulty na území Kraje Vysočina, která jediná nyní může disponovat osobními údaji mediků.
  • Pět krajských nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina nyní disponuje 28 lůžky intenzivní péče (plně obsazeno), 32 lůžky s napojením na plicní ventilátory (obsazeno cca 30 %), 282 obsazenými covidovými standardními lůžky/počet hospitalizovaných pro COVID-19 (plná obsazenost). Tato kapacita dostupné akutní péče je relativní, denně se mění, navyšuje se i v závislosti na dostupném personálu.Všechny krajské nemocnice na Vysočině utlumily neakutní poskytovanou péči. Nyní se soustředí především na zajištění péče o COVID pozitivní pacienty.
  • Podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavla Fraňka fungují samoodběry vzorků provedené přímo školenými zaměstnanci sociálních zařízení. Ulevilo se tak znatelně odběrovému týmu ZZS Kraje Vysočina. Tento tým je schopen denně odebrat až 20 individuálních vzorků formou výjezdu.
  • K dnešnímu dni se na Vysočině starají určené školy už o 109 dětí zaměstnanců vybraných strategických profesí. Nyní je i díky skvělé spolupráci s městy k dispozici 15 škol, z nichž 14 je využíváno. Školy jsou připraveny poskytovat péči také v době volných dnů vyhlášených ministrem školství (26. a 27. 10. 2020), v době podzimních prázdnin (29. a 30. 10. 2020), případně podle potřeb zákonných zástupců i o sobotách, nedělích i ve svátek 28. 10. 2020. 

  • Výše uvedené je souhrnem zásadních informací projednávaných na jednání Krizového štábu Kraje Vysočina 19. října 2020.
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.10.2020 / 19.10.2020

Počet návštěv: 2095
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies