Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Nejvyšší ocenění kraje dnes obdrželo devět osobností

medaile
Zpěvačka Marta Kubišová a bývalý hejtman Vysočiny, lékař Jiří Běhounek jsou pro letošní rok držiteli Nejvyššího ocenění Kraje Vysočina v podobě kamenné medaile, která je každoročně udělována významným osobnostem za jejich dlouholetou práci a činnost ve prospěch Vysočiny a jejích obyvatel. Druhé nejvyšší ocenění – skleněná medaile – patří emeritnímu primáři Janu Betlachovi, Marii Kotačkové, kameramanovi Jaromíru Šofrovi a Františku Vránkovi. Dřevěnou medaili, jejíž symbolikou je houževnatost, pružnost a růst mládí, dnes na slavnostním večeru v Horáckém divadle převzali Václav Černík, Markéta Fuchsová a Barbora Šenoltová.
 

 
 

Kamenná medaile:


Jiří Běhounek 

Emeritní hejtman Jiří Běhounek stál v čele Kraje Vysočina po dvanáct let. Svoji stopu v kraji zanechal i při předchozím mnohaletém působení jako primář oddělení ortopedie v Pelhřimově. Zdravotnictví se znovu věnuje po odchodu z pozice hejtmana, tentokrát jako náměstek ředitele nemocnice.

 

Marta Kubišová

Jako kdysi nejslavnější a pak dvacet let zakázaná zpěvačka se stala Marta Kubišová v roce 1989 jedním ze symbolů sametové revoluce. Ač se sama nepovažuje za výraznou aktivistku, natož hrdinku, v očích řady lidí získala kredit morální ikony.

 

Skleněná medaile:

 

Jan Betlach 

Emeritní primář Jan Betlach si vysloužil uznání nejen pro svoji dlouholetou odbornou praxi a přínos oboru patologie, ale i za velmi lidský přístup ke kolegům a studentům. Obdivuhodná je i jeho energie, s níž přibližuje medicínský obor veřejnosti.

 

Marie Kotačková 

Marie Kotačková zasvětila velkou část života starosti o lidi, kteří dostali při příchodu na svět do vínku o něco méně než ostatní. Jejím přičiněním mohou i oni žít plnohodnotně navzdory svému hendikepu.

 

Jaromír Šofr 

Jen málokdo dnes může říct, že neviděl žádný z dlouhé řady kultovních filmů, pod nimiž je jako kameraman podepsán Jaromír Šofr. Jako vysokoškolský profesor předává své zkušenosti dalším adeptům filmařiny a stará se také o to, aby se filmové poklady minulosti zachovaly příštím generacím v kvalitních digitálních kopiích.

 

František Vránek 

Celých 40 let svého profesního života zůstal František Vránek věren práci v organizaci, která vytváří domov dětem, mládeži a dospělým se zdravotním postižením.

 

Dřevěná medaile:


Václav Černík 

Středoškolský učitel na Gymnáziu ve Žďáře nad Sázavou Václav Černík inspiroval a vyburcoval své okolí k účinné a rychlé pomoci nejohroženějším profesím v počátcích koronavirové pandemie.

 

Markéta Fuchsová 

Zásluhou Markéty Fuchsové mohou nevyléčitelně nemocní lidé na Vysočině prožívat své poslední dny důstojně, bez fyzického a psychického utrpení.

 

Barbora Šenoltová 

Divadelní designérka a scénografka Barbora Šenoltová z Pelhřimova se už v mladém věku prosadila na mezinárodní umělecké scéně. V současnosti žije a svůj talent realizuje v Londýně.

  

Kraj Vysočina uděluje nejvyšší ocenění v podobě kamenné, skleněné a dřevěné medaile od roku 2008 a k dnešnímu dni je obdrželo 130 významných a inspirativních osobností, které se zasloužily o prospěch a dobré jméno Vysočiny.  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.11.2021 / 11.11.2021

Počet návštěv: 938
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies