Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Největší nabíjecí stanice pro elektromobily je na Vysočině

Velká elektrická stanice
Všechny aktuálně dostupné standardy nabíjení automobilů, wifi přípojení i odpočinkovou zónu nabízí nově vybudovaná stanice u Humpolce. Největší nabíjecí stanice v České republice sousedí s čerpací stanicí v blízkosti dálnice D1, kde lze mimo jiné natankovat i stlačený zemní plyn. Slavnostního otevření v pátek 24. června se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, společně se svým náměstkem pro dopravu a majetek Liborem Jouklem.
 

 
 

„Dlouhodobá spolupráce se společností E.ON a Krajem Vysočina má další konkrétní výsledek. Společné memorandum s názvem Vysočina šetří energii se nám daří naplňovat. Začali jsme podporou úspor energií v obcích na Vysočině, v příspěvkových organizacích kraje, pokračovali jsme přes využití CNG pro pohon automobilů a nyní se dostáváme až k elektromobilitě,“ pochvaluje si výsledky hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Investorem jedné z nejmodernějších nabíjecích stanic ve střední Evropě je právě společnost E.ON, která ji bude zároveň provozovat. Stanice je umístěna na strategickém místě, které umožní řidičům elektromobilů pohodlné cestování mezi Prahou a Brnem, ale také mezi severem a jihem České republiky.


Hejtman Jiří Běhounek zajíždí do elektrostanice

Hejtman Jiří Běhounek zajíždí do elektrostanice
Elektrostanice


Projekt Vysočina šetří energii má další úspěšný výsledek

Projekt Vysočina šetří energii má další úspěšný výsledek

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 27.6.2016 / 27.6.2016

Počet návštěv: 6143
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek