Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Nejlepšími staviteli z Merkuru jsou na Vysočině žáci z Havlíčkova Brodu

Merkur
Ve třetím ročníku soutěže vyhlášené Krajem Vysočina a společností Bosch Diesel Jihlava s názvem Stavíme z Merkuru vyhrál tým stavitelů z havlíčkobrodské základní školy V Sadech. Patrik Malec, Vincent-Lukas König, Vojta Křepinský a Lucka Zachariášová předvedli porotě vlastní originální a funkční přepravní linku. „Naše konstrukce by mohla být modelem pro úsporné přemisťování nákladů v lodních docích nebo v přístavech,“ popsal inspirativní kompaktní model Vincent-Lukas. Letošního ročníku se účastnilo 16 soutěžních týmů a porota kromě očekávaných tří prvních míst vyhlásila i vedlejší ceny za originalitu.
 

 
 

Zadáním letošního ročníku pro smíšené týmy základních škol  bylo postavit přepravní linku obdélníkového nebo čtvrcového tvaru, která je poháněna až dvěma motory, obvod linku bude min. 100 cm. Porota hodnotila nejen vizuální stránku projektu a originalitu, ale také rychlost přepraveného PVC víčka a převýšení, kterého se víčku podaří dosáhnout. Další body týmy získaly při prezentaci projektu před odbornou porotou. „Favorité letošního ročníky byli samozřejmě školy, které vyhrály v minulých dvou ročnících – Dobronín a jihlavská škola Rošického. Havlíčkobrodská základní škola V Sadech bodovala hlavně v prezentaci a rychlosti přepravy. Tichý tým využil téměř celou čtyřhodinovou soutěžní dobu na dolaďování celého projektu a vyhrál,“ popsala atmosféru radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

 

Výsledky 3. ročníku soutěže Stavíme z Merkuru

  1. Základní škola V Sadech, Havlíčkův Brod

  2. Základní škola Otokara Březiny, Jihlava

  3. Základní škola Benešova, Třebíč

 

Členové vítězného družstva získali od vyhlašovatelů každý svůj vlastní iPad, pro všechny členy stříbrného a bronzového družstva byla připravena stavebnice Merkur vyšší třídy. Stavebnici Merkur nižších obtížností letos získali všichni účastníci finále soutěže.


Speciální cenu poroty za zdařilý design a originální technické řešení v podobě maxidobrot získaly školy ZŠ Rošického Jihlava, ZŠ Třebíč Benešova a  ZŠ a MŠ Žirovnice.

 

Do prvního ročníku soutěže se před třemi roky přihlásilo 14 týmů, loni se do finále probojovalo 11 škol. Soutěž je součástí projektu Merkur do škol, který je výsledkem spolupráce Kraje Vysočina a společnosti Bosch Diesel Jihlava, má zvýšit zájem dětí na základních školách o studium na technických středních školách.


 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 3.6.2016 / 3.6.2016

Počet návštěv: 3459
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek