Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Nejlepšími sportovci roku 2015 Kraje Vysočina jsou Renata Paulíčková a Pavel Širuček

Sportovec
Cyklistka Renata Paulíčková z Jihlavy a stolní tenista Pavel Širuček z Havlíčkova Brodu jsou nejlepšími sportovci roku 2015 Kraje Vysočina. Slavnostní večer s vyhlášením vítězů jednotlivých kategorií se konal v Divadle Pasáž v Třebíči, kam kromě nejlepších krajských sportovců dorazily i tři stovky hostů a fanoušků z řad široké veřejnosti. Vítězové obdrželi ocenění z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a dalších členů Rady Kraje Vysočina.
 

 
 

„Všichni nominovaní sportovci hájící srdnatě barvy Kraje Vysočina už vlastně jednou vyhráli. Věnují se něčemu, co je baví, jsou v tom úspěšní a dělá jim to radost a stále dosahují lepších a lepších výsledků. Naše ocenění je pro ně jen další metou v jejich nekonečném žebříčku cílů,“ uvedl s uznáním hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Do ankety Sportovec Kraje Vysočina roku 2015 byli nominováni sportovci, kteří během roku 2015 dosáhli významných sportovních výsledků a splnili zadaná kritéria. Odborná porota rozhodovala o tom, kdo získá titul nejlepší junior, juniorka, zdravotně postižení sportovec, trenér, dospělí sportovec a sportovkyně. Ocenila i nejlepší sportovní kolektiv, sportovní výkon roku a nechyběla ani tradiční Cena za přínos pro sport. Ta je určená sportovcům, trenérům, rozhodčím, funkcionářům a dalším sportovním činitelům, kteří významně přispěli k rozvoji, masovosti, kvalitě nebo obecně fungování a propagaci sportu v Kraji Vysočina.


Letos poprvé bylo slavnostní vyhlášení prestižní ankety otevřené široké veřejnosti. Diváci v Divadle Pasáž byli součástí atraktivní show, ve které se představil vítěz soutěže Star Dance Marek Zelinka spolu s Martinem Talagou, zpěvačka Adéla Částková a taneční skupina Motus. Sportovní náladu podpořila exhibice klubu Thai-Box Devils Třebíč.


Výsledky ankety Sportovec Kraje Vysočina 2015

  • Cena za přínos pro sport: předseda českého biatlonového svazu Jiří Hamza (se svými spolupracovníky se zasloužil o rozvoj Vysočina Areny a biatlonového sportu. Na Vysočinu přivedl biatlonové MS i světový pohár)

„Biatlon a Vysočina patří k sobě. Bez podpory Kraje Vysočina by zázemí tohoto dnes velice populárního zimního sportu nebylo tam, kde je – v Novém Městě na Moravě v podobě nejmodernějšího areálu svého druhu. Snad převzetí této ceny neznamená skrytý signál, že mám odejít do důchodu. Za celý svůj tým, kterému tato cena patří, jsem rád, že mohu biatlon dělat právě na Vysočině,“ uvedl dojatě Jiří Hamza.

  • Kategorie dospělí – muži: Pavel Širuček (Mistr ČR jednotlivců ve stolním tenisu, člen reprezentačního A týmu, účastník nejvyšší české soutěže a ligy mistrů)¨

„Když chce stolní tenista vyhrát, obvykle se dost zapotí. Jsou ale i zápasy, kdy se nezapotím vůbec. To je ale spoluhráč lepší a já prohrávám. Stává se to, naposledy, když jsme hráli s Čínou. Trvalo  to deset minut, spocený jsem nebyl,“ s úsměvem vypráví sympatický stolní tenista Pavel Širuček, velice skromný, ale úspěšný sportovec trénující v Havlíčkově Brodě.

 

  • Kategorie dospělí – ženy: Renata Paulíčková (Cyklistka, MTB, členka Orientačního klubu Jihlava, 8. místo ve sprintu a 3. místo  štafety na Mistrovství světa, 1. místo štafety na Mistrovství Evropy, celkové 12. místo ve Světovém poháru)

„Mým úkolem je během závodu projet všemi kontrolami na kole. V případě závodů bývá trať vyklizena, tak abychom neohrožovali chodce nebo běžnou dopravu. Výjimkou byla závody v Rusku, tam jsme se museli vyhýbat autům za plného provozu,“ prozradila Renata Paulíčková, skromná dáma, na které je láska sportu vidět od hlavy až k patě.

 

  • Kategorie junior – chlapci: Jan Burian (2. místo ve sprintu na MČR 2015 v biatlonu- Jablonec nad Nisou - kategorie junioři, 2. místo pursuit na MČR 2015 v Jablonci nad Nisou, 21. místo pursuit na Mistrovství světa jednotlivců Otepaa/EST 2015 v kategorii junioři)
  • Kategorie junior – dívky: Kritýna Kaltounková (reprezentantka ČR v juniorských kategoriích ženy „A“ v ledním hokeji, 1. místo na ME v kategorii ČR U16 ve švýcarské Ženevě, na turnaji byla druhá nejproduktivnější hráčka ČR)
  • Kategorie zdravotně postižený sportovec: Marian Fiala (mistr ČR v plavání na 100 m znak a 100 m motýlek, vicemistr ČR na 100 m volný způsob) 
  • Kategorie kolektiv: STEN marketing HB Ostrov, (tým se pyšní vítězstvím Extraligy ČR ve stolním tenise družstev (obhajoba titulu z roku 2014), účastník evropské Ligy mistrů, vítěz Českého pohár
  • Kategorie sportovní výkon roku: Martina Sáblíková (trojnásobná mistryně světa za rok 2015, stříbrná z ME ve víceboji, 2. ve světovém poháru, 1. Místo v časovce na MČR v cyklistice, 12. Místo na MS v cyklistické časovce, čímž se kvalifikovala na letní olympiádu v brazilském Riu)

Cenu za Martinu Sáblíkovou převzal v rámci slavnostního ceremoniálu náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný. Původně byl přizván jako předávající, ale situace, kdy Martina musela zahájit letní sezónu a nemohla být v Třebíči, ho přinutila změnit roli. „Je to moje první medaile a sportovní výkon během  mé pasivní sportovní kariéry. Jak to bude možné, hned ji Martině předám. Letošní rychlobruslařská sezóna pro ni byla velice úspěšná a moc bych jí přál, aby obdobně dopadla ta letní a vyšly i letní olympijské hry,“ uvedl Vladimír Novotný.

  • Kategorie trenér roku: Tomáš Demek (hrající trenér STEN marketing HB Ostrov, trenér vítězů Českého poháru a týmu mistrů Extraligy ve stolním tenise)

Tomáš Demek vyzval předávajícího Zdeňka Chláda, radního Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství na zápas. „Ukážu panu kolegovi pár fleší, natrénujeme timing, postřeh a rychlost,“ slíbil energický Tomáš Demek.


Sportovní i laická veřejnost ve čtenářské a internetové anketě poslala nejvíce hlasů judistce Heleně Kučerové z Telče a nejoblíbenějším diváckým sportovním týmem z Vysočiny jsou Mažoretky Cheerladies z Třebíče.


Defilé

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.4.2016 / 8.4.2016

Počet návštěv: 5833
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek