Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy


 

Nejlepším učněm instalatérem v Kraji Vysočina je Aleš Rosol z jihlavské stavební školy

Nejlepším učněm instalatérem v Kraji Vysočina je Aleš Rosol z jihlavské stavební školy
V závěru minulého týdne se v dílnách SŠ stavební Jihlava v Heleníně uskutečnilo krajské kolo soutěže Učeň instalatér 2020. Odborného klání se zúčastnili zástupci pěti středních škol, které mají v nabídce vzdělávání obor instalatér. Podle propozic museli soutěžící zvládnout šest dílčích praktických dovedností, přičemž na každou měli určených 55 minut, a prokázat také teoretické znalosti formou elektronického testu. S teorií i praxí si nakonec nejlépe poradili žáci ze SŠ stavební Jihlavy, kdy Aleš Rosol obsadil první místo, hned za ním se umístil jeho spolužák Bohumil Bartoš. Třetí příčka patří nakonec Lukáši Macíčkovi z České zemědělské akademie v Humpolci.
 

 
 

„Šikovných řemeslníků není na trhu práce nikdy dost, a proto jsem ráda, že jste si vybrali toto perspektivní povolání. Ať se vám daří nejen v krajském finále soutěže, ale i ve vašem budoucím profesním životě,“ popřála soutěžícím radní Kraje Vysočina pro oblast školství a mládeže Jana Fialová. Finálové pořadí v soutěži družstev určil prostý součet maximálně dosažených bodů obou soutěžících tvořících družstvo školy. Prvenství po zásluze patří SŠ stavební Jihlava, stříbrnou pozici vybojovala humpolecká ČZA a třetí místo si z krajského finále odvezli žáci ze Střední odborné školy Nové Město na Moravě.

 

Celorepubliková soutěž Učeň instalatér má velmi dlouhou tradici a v letošním roce probíhá už 23. ročník. Postupně se soutěž stala nejvýznamnější prezentací instalatérského řemesla a šikovnosti budoucích instalatérů. V současné době je soutěž realizována ve všech krajích České republiky. Podle harmonogramu soutěže se krajská kola konají vždy v lednu, celorepublikové finále nejlepších žáků z krajů se pak uskuteční na brněnském veletrhu v únoru 2020. Ve všech krajích ČR probíhá soutěž podle jednotných pravidel a kritérií, soutěžící jsou hodnoceni nezávislou komisí složenou ze zástupců Cechu topenářů a instalatérů a dalších odborníků z oboru.

 

  • Pavel Toman, ředitel SŠ stavební Jihlava
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.1.2020 / 28.1.2020

Počet návštěv: 4050
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies