Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Nejlepším stavařem v Česku je student havlíčkobrodské stavební školy

Letiště Henčov
V celostátní přehlídce soutěže Středoškolská odborná činnost (SOČ) zvítězil v oboru Stavebnictví, architektura a design interiérů Jan Špás, student oboru technické lyceum ze Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě. Po vítězství v krajském kole SOČ a v soutěži Studentský projekt Stavba Vysočiny 2015 tak student havlíčkobrodské školy dosáhl se svým projektem Návrh Letiště Jihlava-Henčov dalšího úspěchu v celostátním měřítku. „První místo bylo pro mě velkým překvapením, jsem rád, že porota mou práci i vystoupení takto ocenila,“ komentoval svůj úspěch Jan Špás.
 

 
 

Ocenění převzali nejlepší studenti České republiky v rámci 38. ročníku Celostátní přehlídky soutěže Středoškolská odborná činnost třetí červnový víkend v sále Adalbertina v Hradci Králové vyhlášeny za přítomnosti místopředsedy vlády pana Pavla Bělobrádka, zástupců akademické sféry a významných firem. „Je skvělé, že náš absolvent uspěl v silné celorepublikové konkurenci, podobné výsledky jsou pro nás nejen oceněním, ale i motivací do další práce,“ hodnotil úspěch čerstvého maturanta ředitel brodské školy Ladislav Fiala.


Jan Špás ze Střední průmyslové školy stavební Havlíčkův Brod zvítězil i ve Studentském projektu 2015 vyhlašovaném v soutěži Stavba Vysočiny, který zaštítila radní Kraje Vysočina pro oblast školství mládeže a sportu Jana Fialová. „Soutěž zapojila studenty do řešení konkrétního místa a umožnila jim porovnat svá řešení s návrhy jiných studentů krajských škol. Jan Špás měl originální a praktický návrh řešení nového provozní bloku TWR letiště Jihlava – Henčov a také svou obchodní prezentací dokázal, že mu stejně jako jeho spolužákovi Ondřeji Rejnekovi patří první místo.


Jan Špás přebírá ocenění za první místo v SOČ

SOČ


  • Více informací Josef Charamza, zástupce ředitele SPŠ stavební ak. St. Bechyně, Havlíčkův Brod,
    tel.: 569 433 519, e-mail:  charamzam@stavskola.cz

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.6.2016 / 29.6.2016

Počet návštěv: 6323
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek