Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Nejlepším cestářem Kraje Vysočina je už počtvrté František Strohmer

Cestářské rodeo
Dvakrát excelentně projet náročnou překážkovou dráhu, ještě předtím naložit 100 kg drtě a prokázat znalosti zdravovědy. To jsou disciplíny krajského Cestářského rodea na Vysočině. Nejlépe si se zadanými úkoly poradil pětačtyřicetiletý František Strohmer z Třebíče. „František byl velkým favoritem, stejně jako tři roky zpátky. Jeho jméno bude na putovní pohár letos vyryto už po čtvrté,“ říká ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Jan Míka.
 

 
 

Letošního Cestářského rodea se v Jihlavě účastnilo 21 soutěžících ze čtyř krajů. Početně nejzastoupenější družstvo Kraje Vysočina pro sebe získalo tři ze čtyř předávaných cen. Poprvé v devítileté historii soutěže byly vyhlášeny dva bronzové posty. A v jaké disciplíně se nejvíce ztrácely cenné body? Byl to průjezd speciálně připraveným kruhovým objezdem, který neměl tvar kruhu, ale záludného oválu. Jak na vítězného Františka Strohmera prozradili kolegové, je to dříč a srdcař, který týden před závodem poctivě několik hodin denně trénuje na trati v Třebíči. Cenu vyhrává nejen pro sebe, ale pro jejich cestmistrovství. „Vítězům gratuluji, všem zúčastněným skládám poklonu, protože umět zacházet s moderní technikou, znamená dělat svojí práci dobře,“ uvedl při slavnostním ceremoniálu náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl s tím, že František Strohmer bude Kraj Vysočina zastupovat na celostátní soutěži.

 

Výsledky 9. ročníku Cestářského rodea Kraje Vysočina

  1. František STROHMER, Kraj Vysočina, Třebíč

  2. Pavel OUHEL, Kraj Vysočina, Pelhřimov

  3. Stanislav Váňa, Kraj Vysočina, Humpolec a Martin HONZEJK, Silnice Libereckého kraje


Cestářské rodeo

























  • Cestářské rodeo
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 22.9.2016 / 22.9.2016

Počet návštěv: 2713
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek