Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Nejlepší inscenací minulé divadelní sezóny Horáckého divadla je Přelet nad kukaččím hnízdem

Tereza Otavová
Horácké divadlo Jihlava oslavilo 18. října 73 let. Součástí narozenin je tradičně také vyhlášení výsledků divácké ankety Horác. Divácké hlasy vynesly ocenění za nejlepší inscenaci sezóny režiséru Michalovi Langovi za Přelet nad kukaččím hnízdem. Herečka Tereza Otavová byla diváky vybrána jako Mladý talent. Herec František Mitáš a herečka Lenka Schreiberová získali ocenění Nejoblíbenější herci souboru. Cenu ředitele divadla za celoživotní přínos Horáckému divadlu s názvem Zlatý Horác obdržel Josef Kubín.
 

 
 

Podle informací zveřejněných na www stránkách Horáckého divadla Jihlava se letos ankety zúčastnilo více než tisíc respondentů – diváků, což je téměř o dvě stovky více, než v loňském roce. Poprvé v historii udílení cen Horáce se také stalo, že mezi prvním a druhým místem rozhodoval jeden jediný hlas. Bylo to v kategorii Nejoblíbenější herec, kterou vyhrál herec František Mitáš s 209 hlasy a hned druhý byl Petr Soumar s 208 hlasy. Aby nedošlo k nějaké chybě, byly hlasovací lístky pro jistotu přepočítány hned několikrát po sobě.

 

Výsledky 21. ročníku ankety HORÁC

 

Nejlepší inscenace: Přelet nad kukaččím hnízdem, režie Michal Lang

Nejhezčí výprava: Marie Stuartovna, kostýmy Kristína Matre Křížová, scéna Pavel Kocych

Zlatý Horác za celoživotní přínos: Josef Kubín

Nejoblíbenější herečka: Lenka Schreiberová

Nejoblíbenější herec: František Mitáš

Mladý talent: Tereza Otavová

Smolná Horákyně: letos nebyla udělena

 

Vedení Kraje Vysočina gratuluje všem oceněným v anketě a děkuje celému hereckému souboru za celoroční přínos regionální kultuře.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.10.2013 / 21.10.2013

Počet návštěv: 11773
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek