Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Nejlepší hasiči jsou z Moravskoslezského kraje, Vysočina je hned za nimi

HZS
Skvělého druhého místa dosáhli hasiči kraje Vysočina na XXXVIII. Mistrovství republiky v požárním sportu, které proběhlo 24. a 25. června v Třebíči. Domácí celek předběhli pouze jejich kolegové z Moravskoslezského kraje, kteří si vedli skvěle v téměř všech disciplínách. Kromě té zřejmě nejprestižnější – pohár za vítězství v požárním útoku zůstal příslušníkům Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina. Na mistrovství se utkalo celkem patnáct mužstev. Krajské celky doplnili ještě hasiči podniku SŽDC s. o.
 

 
 

Mistrovství se konalo na stadionu TJ Spartak Třebíč a začalo ve středu 24. června slavnostním defilé, které sledovaly nejvyšší špičky Integrovaného záchranného systému. Nejvýše postaveným mužem byl první náměstek ministra vnitra Jiří Komorous, který poděkoval hasičům za to, že denně ve své práci denně riskují a mnohdy i obětují své životy. „Je mi ctí být při tomto zahájení a přeji vám, aby všechna klání proběhla bez zranění a zvítězili skutečně ti nejlepší. A abyste si všichni z tohoto setkání odvezli dobré vzpomínky,“ řekl.

 

Za město Třebíč přivítal soutěžící starosta Ivo Uher. „Dovolte, abych vás všechny pozdravil na půdě našeho města a vyjádřil veliké uspokojení nad tím, že se v Třebíči po sedmi letech opět koná tak významný svátek požárního sportu,“ připomněl 31. ročník mistrovství, v němž Vysočina skončila na čtvrtém místě. „Přeji vám všem, ať se vám v Třebíči líbí.“

 

Po slavnostním zahájení již začaly jednotlivé disciplíny. Hasiči se nejprve utkali v závodech jednotlivců. Nejprve začaly běhy na sto metrů překážek, což je závod s hadicemi přes kladinu a následné spojení hadic a jejich napojení na rozdělovač, poté zdolávali cvičnou věž vysokou jako čtyřpatrový dům. V běhu si nejlépe vedl Marcel Novotný z HZS Pardubického kraje, který stometrovou vzdálenost a všechny další úkony dokázal zvládnout za 20,25 sekund. Na věži byl první Karel Ryl z HZS Moravskoslezského kraje, pro něhož čtyřpatrová věž byla záležitostí o časovém úseku 14 sekund 26 setin sekundy.

 

Ve čtvrtek 25. června se konaly soutěže družstev. Ve štafetě na 4x100 metrů s překážkami se přepisovaly národní rekordy – a ne jednou. „Dosavadní národní rekord 54,79 sekundy byl překonán hned dvakrát. Nejprve se o překonání postaralo družstvo z Plzeňského kraje, které štafetu zdolalo v čase 54,75 sekundy. Na vítězství to ale nestačilo. Soutěžní družstvo z Moravskoslezského kraje v zápětí předvedlo ještě lepší výkon a štafetu pokořilo v čase 54,68 sekundy," uvedla mluvčí HZS Vysočina Petra Musilová. Pořádající celek z Vysočiny v tomto klání, kdy je třeba s žebříkem překonat maketu malého domu, pak zdolat překážkovou stěnu, přeběhnout s hadicí přes kladinu a nakonec uhasit oheň, skončil třetí s časem 56,53 sekundy.

Nejatraktivnější disciplínou je požární útok, který organizátoři umístili na samotný konec mistrovství. Běh s hadicemi, jejich rozvinutí a následnou vodní „střelbu“ na cíl nejlépe umějí na Vysočině – zdejší hasiči na zvládnutí této dílčí soutěže potřebují pouze 23,36 sekund, za sebou nechali i favority z Moravskoslezského kraje (čas 23,87), bronzoví skončili hasiči podniku SŽDC s.o. s časem 23,95 sekund.

Po sečtení všech dílčích výsledků bylo pořadí prvních tří mužstev takovéto: 1. HZS Moravskoslezského kraje, 2. HZS kraj Vysočina, 3. HZS Plzeňského kraje.

 

Mistrovství doprovázela řada doprovodných akcí, při nichž si přišly na své zejména děti. Před stadionem TJ Spartak Třebíč na ně čekalo staré hasičské auto, skákací hrad, ale také soutěže s hasičskými stříkačkami či v běhu s hadicemi. Ale ani hasiči stále jen nezávodili. Ve středu večer na ně čekal galavečer, na kterém se kromě udílení cen za výsledky v loňském roce mohli pokochat poslechem i pohledem na dívčí trio Inflagranti a poslechnout si „beatlesáckou“ revivalovou skupinu Pangea.

 

Zpráva převzata z http://www.trebicsky-zpravodaj.cz/nejlepsi-hasici-jsou-z-moravskoslezskeho-kraje-vysocina-je-hned-za-nimi_868.html

 

Nejlepší hasiči jsou z Moravskoslezského kraje, Vysočina je hned za nimi

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.6.2009 / 30.6.2009

Počet návštěv: 25754
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek