Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Nejlepší cyklisté na Vysočině jsou z Osové Bítýšky

Nejlepší cyklisté na Vysočině jsou z Osové Bítýšky
Dětské dopravní hřiště v Humpolci se dnes zaplnilo cyklisty z vysočinských základních škol. Konalo se zde totiž krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů, ve kterém nejlepší týmy z jednotlivých okresů bojovali nejen o hodnotné věcné ceny a finanční výhru, ale také o možnost reprezentovat Kraj Vysočina v celostátní soutěži v Táboře ve dnech 13. – 15. 6. 2017. „Dívka a chlapec z každé kategorie s nejmenším počtem nasbíraných trestných bodů si letos z Humpolce poprvé odvezou cenu v podobě nového jízdního kola,“ informovala Hana Strnadová, vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství.
 

 
 

Dopravní soutěž je určena pro čtyřčlenná smíšená družstva, a to v kategorii mladších (10-12 let) a v kategorii starších žáků (13-16 let). Cílem soutěže je získat co nejméně trestných bodů z pěti soutěžních disciplín. Žáci musí prokázat své vědomosti v testu z pravidel provozu na pozemních komunikacích, zvládnout jízdu po dopravním hřišti pod bedlivým dohledem policistů, poradit si s překážkami při jízdě zručnosti a umět se správně zachovat v krizové situaci a rychle poskytnout první pomoc.


K Mladému cyklistovi patří ještě práce s mapou, kde je třeba najít co nejbezpečnější cestu mezi třemi body – cesta na mapě města nesmí být zbytečně dlouhá a i zde musí soutěžící dodržovat pravidla silničního provozu. Se všemi nástrahami soutěžního dne si nejlépe poradili oba týmy ze základní školy v Osové Bítýšce a po právu se za necelý týden podívají do jihočeského Tábora. „Na celostátním kole bychom rádi brali první místo. Musíme ještě zapracovat na mapě, naopak silní jsme v testech z pravidel a zdravovědě,“ shodli se hned po soutěži jednomyslně mladší i starší žáci z Osové Bítýšky.


Nové kolo si z Humpolce odvezla Lucie Šimková a Matěj Řezníček v kategorii mladších. Ve starší kategorii nasbírala nejméně trestných bodů Sára Filípková a Vojtěch Kotěra, a i jim patří zaslouženě nové kolo od Kraje Vysočina.


Výsledky krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů:

I. kategorie (mladší):

 

II. kategorie

 

1. ZŠ a MŠ Osová Bítýška

 

1. ZŠ a MŠ Osová Bítýška

 

2. ZŠ Světlá nad Sázavou, Komenského

 

2. ZŠ Světlá nad Sázavou, Lánecká

 

3. ZŠ a MŠ Lukavec

 

3. ZŠ a MŠ Černovice

 

4. ZŠ Jihlava, Havlíčkova

 

4. ZŠ a MŠ Jihlava, Nad Plovárnou

 

5. ZŠ Třebíč, Týnská

 

5. ZŠ a MŠ Domamil

 

 

Soutěžící s nejmenším počtem trestných bodů:

I. kategorie (mladší):

II. kategorie

Lucie Šimková

Sára Filípková

Matěj Řezníček

Vojtěch Kotěra

 


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Nejlepší cyklisté na Vysočině jsou z Osové Bítýšky
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.6.2017 / 8.6.2017

Počet návštěv: 3529
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek