Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Nejaktivnější informační centra jsou na Vysočině v Přibyslavi, Chotěboři a v Třebíči

Ceny pro TIC
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes ocenil nejaktivnější Turistická informační centra působící na území Kraje Vysočina. V roce 2015 návštěvníky měst v Kraji Vysočina novinkami zahrnuly nejvíce TIC v Přibyslavi, Chotěboři a v Třebíči. „Cílem ocenění informačních center je poukázat na práci lidí podporujících informovanost návštěvníků kraje a poděkovat za šíři aktivit, které informační centra v rámci svých služeb nabízí, realizují a propagují,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina. Soutěž vyhlásila druhým rokem krajský odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu a krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism, která s TIC spolupracuje.
 

 
 

Hodnocení práce informačních center vycházelo z jednoduchých počtů – počtu zadaných kulturních, společenských a podobných akcí do krajské databáze, účasti pracovníků na každoročním setkání center a jejich zájmu o účast na vzdělávacích seminářích. Prostým součtem jmenovaných položek bylo stanoveno pořadí ve třech kategoriích podle počtu obyvatel – tedy do 5 tisíc obyvatel, do 10 tisíc obyvatel a nad 10 tisíc obyvatel. Celkem se hodnotily čtyři desítky soutěžících.

 

Výsledky kategorie TIC do 5000 obyvatel

1.     Informační centrum, Přibyslav

2.     Informační středisko města Kamenice nad Lipou

3.     Turistické  informační centrum, Pacov

 

Výsledky kategorie TIC 5001 – 10 000 obyvatel

1.     Informační centrum Chotěboř

2.     Informační centrum, Polná

3.     Turistické informační centrum, Bystřice nad Pernštejnem


Výsledky kategorie 10 001 a více obyvatel

1.     Informační a turistické centrum Třebíč

2.     Městské informační centrum, Havlíčkův Brod

3.     Turistické informační centrum Jihlava

 

Soutěž bude mít své pokračování i v příštím roce. Dojde ale ke změně způsobu hodnocení. Mělo by být více spravedlivé k menším sídlům. Nově získané body budou přepočítávány podle speciálního vzorce na tisíce obyvatel a vyhlašování nejaktivnějších íček proběhne ve dvou kategoriích do pěti a nad pět tisíc obyvatel.

 

Kraj Vysočina každoročně na zkvalitnění služeb Turistických informačních služeb poskytuje dotace ve výši 1,5 miliónu korun. Letos o podporu zažádalo 36 subjektů.


foto


foto

 


foto
  • Zuzana Vondráková, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: vondrakova.z@kr-vysocina.cz

 


 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.4.2016 / 11.4.2016

Počet návštěv: 3688
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek