Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Návštěva zástupců Kraje Vysočina v Číně

Pracovní cesta do Číny
Na základě podepsaného memoranda o spolupráci a návštěvě guvernéra Wang Guoshenga v Kraji Vysočina v říjnu loňského roku, proběhla v uplynulých dnech návštěva zástupců Kraje Vysočina v Číně. Delegace, kterou vedl hejtman Jiří Běhounek, se skládala z náměstka hejtmana Libora Joukla a zastupitelů Zdeňka Dobrého a Josefa Macha. Účastnili se také ředitelé krajských nemocnic, zástupci Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina a devět podnikatelů. S ohledem na zájem o spolupráci v oblasti vysokého školství cestovali spolu se zástupci Vysočiny i děkan a proděkan Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně.
 

 
 

Návštěva byla zahájena přijetím delegace velvyslancem České republiky v Čínské lidové republice Liborem Sečkou na zastupitelském úřadě v Pekingu. Po celou dobu návštěvy Kraje Vysočina v Číně se účastníkům věnovala zástupkyně obchodního úseku velvyslanectví ČR v Číně.

Další jednání pokračovala v partnerském regionu Kraje Vysočina - v provincii Hubei. Důraz byl kladen na možnou spolupráci v oblasti zdravotnictví a školství. Zároveň proběhlo podnikatelské fórum, kde měli zástupci českých společností možnost se prezentovat a také navázat kontakty s čínskými protějšky. Po podnikatelském fóru následovala jednání a návštěvy čínských firem.

 

Čínská strana věnovala návštěvě kraje velkou pozornost. Důkazem toho je oficiální přijetí guvernérem Wang Guoshengem, který uspořádal slavnostní recepci pro všechny členy delegace. Zájem o spolupráci a rozvoj vzájemných vztahů projevilo i hlavní město provincie Hubei – Wuhan. Samostatné jednání s primátorem města Wuhan vedl i Vratislav Výborný, náměstek primátora krajského města Jihlavy.

 

Poslední den návštěvy proběhl ve městě Yichang, kde si na pozvání starosty tohoto druhého největšího města provincie, mohli zástupci Kraje Vysočina prohlédnout i vodní elektrárnu Tři Soutěsky. Při diskusi na universitě byly zásadním tématem možnosti studia českých studentů na vysokých školách v provincii Hubei.

 

Z reakcí účastníků lze dovozovat, že návštěva zástupců Kraje Vysočina v provincii Hubei byla velmi úspěšná. Organizačně celou návštěvu zajišťoval Kraj Vysočina společně se Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce, jejíž znalosti prostředí přispěly ke zdárnému průběhu návštěvy.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Návštěva zástupců Kraje Vysočina v Číně
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.6.2015 / 5.6.2015

Počet návštěv: 3473
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek