Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Návštěva taiwanské obchodní mise na Vysočině

Začátkem června navštívili Kraj Vysočina podnikatelé z Taiwanu. Přijeli do České republiky navázat nové obchodní vztahy. Tato obchodní mise se uskutečnila s cílem nabídnout obchodní partnerství podnikatelům z Malty a ČR a byla organizována servisní organizací CIECA (www.cieca.org.tw), která zajišťuje propagaci taiwanských podnikatelů v zahraničí.
 

 
 

V rámci dobrých vztahů Kraje Vysočina s Taiwanem se podařilo zorganizovat obchodní jednání přímo na Vysočině, tak aby se asijští podnikatelé mohli setkat se zástupci regionálních firem. Záštitu nad celou akcí převzali náměstek hejtmana Vladimír Novotný a ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. Možnost přímo diskutovat a dohodnout případnou spolupráci byla unikátní zejména v příležitosti prezentovat náš kraj a obchodní aktivity bez nutnosti účastnit se velkých méně osobních národních či mezinárodních veletrhů nebo konferencí. „Jednání proběhla v kruhu vážných zájemců o spolupráci a týkala se například logistiky, produktů úsporných energetických zdrojů a informačních technologií. Navíc byli přizvání i zástupci hospodářské komory či agentury Czechinvest, tak aby nabídky předali dále v rámci svých aktivit. Diskutováno bylo i vytvoření portálu obchodních příležitostí mezi Taiwanem a naším krajem,“ informoval Vladimír Novotný.

 

Po setkání s podnikateli navštívili zástupci mise také Telč, kde jim byl představen turistický potenciál regionu. „Na základě ohlasů z obou stran věříme, že toto setkání neproběhlo naposled a že se nám podařilo zahájit tradici, která v následujících měsících a letech podpoří podnikatelské záměry obchodníků z našeho regionu směrem do jihovýchodní Asie,“ uvedl Zdeněk Kadlec.

 

 

Návštěva taiwanské obchodní mise na Vysočině

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Návštěva taiwanské obchodní mise na Vysočině
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.6.2014 / 10.6.2014

Počet návštěv: 5183
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek