Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Návrhy zabezpečení informačních systémů proti průnikům přes RDP, SSH a MS VPN (RAS)

Kraj Vysočina uspořádal dvě konference k problematice elektronické bezpečnosti
Pracovní skupina elektronické bezpečnosti byla varována Krajským ředitelstvím Policie ČR v Jihlavě a požádána o rozšíření následujících informací mezi správce IT. PČR v posledních týdnech detekuje výrazný nárůst úspěšných útoků na informační systémy a sítě organizací a firem v Kraji Vysočina prostřednictvím instalace ransomware bez interakce uživatele.
 

 
 
Pracovní skupina elektronické bezpečnosti byla varována Krajským ředitelstvím Policie ČR v Jihlavě a požádána o rozšíření následujících informací mezi správce IT. PČR v posledních týdnech detekuje výrazný nárůst úspěšných útoků na informační systémy a sítě organizací a firem v Kraji Vysočina prostřednictvím instalace ransomware bez interakce uživatele. Útoky využívají nedostatečné zabezpečení RDP a SSH služby (mimo jiných).
Ve spolupráci s PČR navrhuje pracovní skupina přijetí některých opatření včetně dalších způsobů kontroly, zda nedošlo ke kompromitaci informačních systémů či infrastruktury. Vydefinování těchto protiopatření a kontrol vychází z charakteristiky útoku, který se poslední dobou začíná hojně šířit mezi různými subjekty v Kraji Vysočina.  Doporučujeme opatření a kontroly nebrat na lehkou váhu, protože podobných útoků byla v Kraji Vysočina zaznamenána již celá řada a mnohé mají závažné dopady na fungování postižených organizací včetně nemalých finančních dopadů.
 
 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 7.3.2017 / 7.3.2017
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 3379
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek