Cesta: Titulní stránka > Jana Fialová - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Národní sportovní agentura se představila na Vysočině. Na konkrétní granty si musí sportovci ještě počkat

Zástupci Národní sportovní agentury, která má nově od 1. 1. 2021 plně převzít poskytování státní podpory v oblasti sportu, absolvovali 28. února 2020 v Jihlavě jedno ze zastavení v rámci avizované Roadshow zaměřené na prezentaci a představení agentury v regionech. Kraj Vysočina byl zatím druhým regionem, kde se agentura a její předseda Milan Hnilička sešli se zástupci sportovních klubů, svazů, starosty a krajskou reprezentací. Součástí programu byla i návštěva sportovních klubů na Třebíčsku.
 

 
 

Přítomní regionální zástupci sportovních klubů, ale i početně zastoupení starostové měst a obcí dostali od zástupců Agentury obecné informace o investičních i neinvestičních dotacích, které budou zaměřeny na podporu základních článků sportu a měly by být poskytovány bez zdlouhavých administrací. Jak bylo několikrát zdůrazněno, Agentura povede diskuzi o nastavení těchto projektů, počítá se i s tím, že podpoří i Významné sportovní akce, má cíl navázat na předchozí investiční programy MŠMT a doplnit je o nové tak, aby byly pokryty v současné době existující mezery. „Fakt, že Agentura přichází s dosud nepříliš řešenou podporou univerzitního sportu mě těší. Agentura plánuje podpořit stipendii mimořádné talenty, navíc avizovala přípravu programu na rozvoj vysokoškolské sportovní infrastruktury,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu kvituje snahu Agentury zaměřit se na podporu sportovních aktivit u předškolní mládeže.

 

Ze strany obcí padlo upozornění na absenci zástupců municipalit v poradním orgánu Národní sportovní agentury. Uklidňující odpověď přišla od zástupců Agentury směrem ke sborům dobrovolných hasičů, kdy požární sport, stejně jako sport sokolský budou patřit mezi podporované aktivity.


NSANSANSA

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.3.2020 / 2.3.2020

Počet návštěv: 1237
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek