Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Národní kontaktní místo pro elektronické zdravotnictví inspirací pro nizozemskou praxi

Národní kontaktní místo pro elektronické zdravotnictví inspirací pro nizozemskou praxi
Národní kontaktní místo pro elektronické zdravotnictví, které je umístěno na Vysočině a které je také Krajem Vysočina spravováno, navštívila koncem června skupina odborníků z Nizozemí. Zájem ze strany nizozemských hostů byl především o informace k budování Národního kontaktního místa pro elektronické zdravotnictví, probrali technický rozvoj, bezpečnost informací, testování a interoperabilitu včetně standardů. Skupina navštívila jihlavskou krajskou nemocnici a Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina, kde jim byl představen sofistikovaný proces předávání pacienta od ZZS Kraje Vysočina do péče nemocnice s praktickou ukázkou elektronického sdílení zdravotního záznamu pacienta pomocí služby Emergency Card.
 

 
 

Nizozemská strana v praxi realizuje projekt PIEZO („program pro implementaci evropských zdravotnických služeb“), iniciovaný jejich Ministerstvem zdravotnictví. Většina účastníků studijního pobytu na Vysočina proto byla ze dvou organizací (ICTU a NICTIZ), přičemž ICTU je obdobou našeho „NAKIT – Národní agentura pro IT“ tedy organizace  zajišťující komunikační IT služby pro státní správu, NICTIZ je obnova našeho Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Mezi hosty z Nizozemí byli zástupci pěti nemocnic z  Amsterdamu, Maastrichtu a Rotterdamu,  holandského ministerstva zdravotnictví nebo vedoucí záchranné služby. „Kolegové z Holandska byli velmi mile překvapeni úrovní vybavenosti nemocnice i záchranky a některá zařízení nám upřímně závidí. Velmi se jim líbila komunikace mezi záchrankami a nemocnicí prostřednictvím eMeDocsu,“ řekla Klára Jiráková, koordinátorka IT projektů Krajského úřadu Kraje Vysočina a koordinátorka projektu NIX-ZD.CZ.

fotofoto

  • Táňa Mrázková, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Národní kontaktní místo pro elektronické zdravotnictví inspirací pro nizozemskou praxi
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.7.2019 / 11.7.2019

Počet návštěv: 2345
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek