Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Národní konference Venkov 2021

Venkov 2021
Žďár nad Sázavou v polovině října hostil již 12. ročník Národní konference Venkov, tradičního celostátního setkání odborníků a zástupců veřejné správy k problematice rozvoje venkova. Konferenci uspořádal Spolek pro obnovu venkova ČR ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR a Sdružením místních samospráv ČR, hostitelem úvodního slavnostního večera v prostorách Zámku Žďár nad Sázavou byl Kraj Vysočina.
 

 
 

Národní konference Venkov již řadu let představuje významnou příležitost pro setkání zástupců státní správy, starostů, místních akčních skupin, neziskového sektoru, odborníků a dalších partnerů z regionů napříč ČR. Prostor ke sdílení informací a zkušeností, prostor k diskusi nejen nad aktuálními problémy, se kterými se potýkají venkovské oblasti, ale i nad možnostmi a potenciálem rozvoje venkova do budoucna, a v neposlední řadě také příležitost k představení zajímavých a úspěšných projektů a počinů v oblasti obnovy a rozvoje venkova.

 

Kraj Vysočina se ujal role hostitele slavnostního úvodního večera, který proběhl v krásných historických prostorách Zámku Žďár nad Sázavou. Pro mnohé účastníky se jednalo o první významnější příležitost k osobnímu setkání po mnoha měsících restrikcí spojených s pandemií onemocnění Covid-19. „Ve spolupráci se ždárským zámkem jsme hostům nabídli také možnost prohlídky zámeckého areálu či Muzea nové generace nebo návštěvu unikátní Baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Mikuláše,“ vyzdvihla náměstkyně hejtmana kraje pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.

 

Hlavní program konference, které se zúčastnily více než tři stovky účastníků nejen z krajů v ČR, ale například i ze Slovenské republiky, se konal v Kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou a organizátoři připravili bohatý program v podobě přednášek, workshopů a exkurzí. Letošní, v pořadí již 12. ročník konference byl věnován 4 hlavním oblastem, a to zemědělství a spolupráce na venkově, klimatická změna a péče o krajinu a komunitně vedený místní rozvoj a jeho budoucnost a rozvoj potenciálu venkova ve vztahu ke kulturnímu dědictví a cestovnímu ruchu. Program dále doplnily exkurze, na nichž se účastníci mohli seznámit se zajímavými úspěšnými projekty a investicemi do obnovy a rozvoje venkova v okolí hlavního dějiště konference, tedy Žďáru nad Sázavou.

 

„Je mi ctí a potěšením, že se letošní ročník této významné akce konal právě na Vysočině, pro kterou je venkovský charakter území opravdu typický a kde problematika rozvoje venkova patří dlouhodobě ke klíčovým prioritám krajské samosprávy,“ uzavřela Hana Hajnová.

 

Venkov 2021Venkov 2021Venkov 2021Venkov 2021Venkov 2021Venkov 2021

 • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2021 / 14.10.2021

Počet návštěv: 1051
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies